Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czarni nie bez problemów pokonali Cuprum

PlusLiga: Czarni nie bez problemów pokonali Cuprum

fot. Klaudia Piwowarczyk

W rozgrywanym awansem meczu 13. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin podejmowało Cerrad Eneę Czarnych Radom. W premierowej odsłonie lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy lepiej przetrzymali końcówkę, wykorzystując błędy Wojskowych. Po zmianie stron początek również należał do lubinian, ale w decydującym momencie więcej szczęścia mieli Czarni, którzy seta zakończyli dopiero przy wyniku 30:28. Emocji nie brakowało i w kolejnych partiach, jednak ostatecznie to podopieczni Roberta Prygla dopisali na swoje konto komplet oczek.

Początek spotkania miał niezwykle wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie choćby dwupunktowego prowadzenia, które zmieniało się kilkukrotnie. Dopiero challenge wzięty przez Marcelo Fronckowiaka sprawił, że na tablicy wyników zrobiło się 10:8. Przewaga ta utrzymywała się długo, choć zawodnicy Cerrad Enei Czarnych mieli kilka szans na doprowadzenie do remisu, jak choćby przy zagraniu Athanasiosa Protopsaltisa, który jednak nie trafił w boisko (12:11). Ostatecznie udało im się to przy stanie 13:13. Ponownie gra się wyrównała i punkty były zdobywane naprzemiennie przez oba zespoły. Wszystko rozstrzygnęło się w akcji na 21:18, kiedy po sporym zamieszaniu oczko zostało ostatecznie przyznane zawodnikom Cuprum. Do końca premierowej odsłony spotkania nic się już nie zmieniło i po przekroczeniu linii środkowej przez Protopsaltisa to lubinianie wygrali pierwszą partię 25:22.As serwisowy Bartłomieja Lipińskiego oraz przestrzelone zagranie Karola Butryna sprawiły, że szybko wysoką przewagę wypracowali sobie gospodarze (6:2). Kiedy w kolejnej akcji trafił w kontrze Jakub Ziobrowski różnica ta jeszcze wzrosła. Od tego momentu oba zespoły grały punkt za punkt, co sprawiło, że radomianie nie mogli zbliżyć się do swoich przeciwników, a strata pięciu ,,oczek” cały czas się utrzymywała. Pierwszy poważny przestój przytrafił się miejscowym przy zagrywce Damiana Borucha, kiedy to stracili trzy punkty z rzędu (14:12). Stało się to po wygraniu długiej akcji przez Athanasiosa Protopsaltisa oraz zatrzymaniu pojedynczym blokiem Kamila Maruszczyka przez Dejana Vinčicia. Fatalne nieporozumienie pomiędzy Maruszczykiem a Ziobrowskim sprawiło, że goście nawiązali kontakt punktowy (21:20), a po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Michała Filipa było już po równo. Na pierwsze prowadzenie wyszli zawodnicy Roberta Prygla po punktowym serwisie Protopsaltisa (23:22). Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi. Dwa ostatnie punkty zdobył Butryn, który najpierw uderzył blok-aut, a w kolejnej akcji popisał się skuteczną kiwką, co dało gościom zwycięstwo w drugim secie.

Po niemrawym początku wyraźnie rozegrał się Karol Butryn i to on po wykorzystaniu kontrataku dał prowadzenie Wojskowym 3:1. Wprawdzie kilka akcji później zawodnik ten został zablokowany przez Jakuba Ziobrowskiego, co sprawiło, że zrobiło się po 7, ale atakujący radomian potrafił kończyć posyłane do niego piłki w trudnych sytuacjach. Mocne zbicie ze środka siatki przez  Przemysława Smolińskiego oraz as serwisowy Maksima Morozau sprawiły, że trener Prygiel musiał wziąć czas, bo strata jego drużyny wynosiła trzy ,,oczka”. Po raz kolejny nieporozumienie w szeregach gospodarzy powodowało, że ich rywale zbliżyli się na punkt, ale pojedynczy blok Morozau na Butrynie pozwolił powrócić ekipie Cuprum do wysokiej przewagi. Radomianie mając w pamięci poprzednią partię nie zamierzali się poddawać i walczyli do końca. Po efektownej ,,czapie” Damiana Borucha było 18:17, a kiedy w tym elemencie skutecznością wykazał się Michał Filip – 21:21. Powtórka drugiego seta wisiała w powietrzu, gdyż Bartłomiej Lipiński w kolejnej akcji nie trafił w boisko. W decydujących momentach miejscowi popełniali błędy własne, co nie pozwalało im dowozić wypracowanej przewagi do końca. Dobre wejście na koniec zanotował Bartosz Firszt i to po jego uderzeniu blok-aut goście wygrali trzecią partię do 22.

Po błędzie rozegrania popełnionym przez Dejana Vinčicia gospodarze prowadzili 4:2, ale szybko zawodnicy z Radomia doprowadzili do wyrównania. Przez kilka akcji punkty były zdobywane naprzemiennie przez oba zespoły i dopiero wykorzystane sytuacje przez Athanasiosa Protopsaltisa oraz Wojciecha Włodarczyka, a także przekroczona linia trzeciego metra przy uderzeniu Bartłomieja Lipińskiego dawały trzypunktowe prowadzenie ekipie Cerrad Enei Czarnych. Przewagi tej nie utrzymali zbyt długo, gdyż w jednym ustawieniu nie potrafili zrobić przejścia, dzięki czemu po zagraniach Kamila Maruszczyka z lewej flanki zrobiło się po 16. Jak się później okazało był to ostatni remis w tym spotkaniu, gdyż już dwie akcje później trafił Włodarczyk i goście uzyskali przewagę dwóch ,,oczek”, której nie oddali do końca. Kiedy Michał Filip wykończył kontratak wzrosła ona do trzech punktów, a po posłaniu asa serwisowego przez Karola Butryna – do czterech. Ostatecznie różnica ta utrzymała się do końca. Wprawdzie lubinianie mieli szansę na jej zmniejszenie nawet do punktu, ale Jakub Ziobrowski nie trafił w pomarańczowe. Całe spotkanie zakończył zepsuty serwis Lipińskiego i mimo obiecującego początku w wykonaniu miejscowych trzy punkty zabierają ze sobą radomianie, którzy zwyciężyli 3:1.

MVP: Karol Butryn

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
(25:22, 28:30, 22:25, 21:25)

Składy zespołów:
Cuprum: Ziobrowski (16), Lipiński (13), Maruszczyk (12), Morozau (7), Smoliński (4), Tavares Rodrigues (4), Gruszczyński (libero) oraz Zawalski, Gorzkiewicz, Dvoranen
Czarni: Protopsaltis (14), Butryn (14), Pajenk (6), Boruch (6), Włodarczyk (6), Vincic (2),  Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip (5), Firszt (2), Kędzierski

Zobacz także:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved