Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Cuprum nie zaskoczyło, 3 punkty dla PGE Skry

PlusLiga: Cuprum nie zaskoczyło, 3 punkty dla PGE Skry

W 16. kolejce PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin podejmowali we własnej hali ekipę z Bełchatowa. Podopieczni trenera Gogola byli faworytami tego spotkania i wywiązali się z tej roli w pełni. Spotkanie zakończyło się w minimalnej liczbie setów.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, oba zespoły ryzykowały na zagrywce i grały czujnie w bloku (5:5). Po stronie gospodarzy dobrze w ataku spisywał się Damian Domagała, który nie mylił się na prawym skrzydle (8:7). W zespole gości niezmiennie w świetnej formie był Jakub Kochanowski, jednak nawet jego efektowne ataki ze środka nie pozwoliły bełchatowianom wypracować sobie znaczącej przewagi, ponieważ równie skutecznie odpowiadał Przemysław Smoliński (11:11). Dopiero as serwisowy Kochanowskiego dał Skrze dwupunktowe prowadzenie (13:11). Po dwóch mocnych atakach na lewym skrzydle Milada Ebadipoura przewaga gości wzrosła do 4 „oczek” (18:14). Bełchatowianie bardzo dobrze gali blokiem, a w dodatku byli czujni w obronie. Lubinianie nie poddawali się jednak łatwo, między zespołami wywiązała się zacięta walka, pełna przedłużonych wymian. W końcówce gospodarze zdołali odrobić 2 punkty, chociaż z powodu ich błędów własnych strata ponownie wzrosła (23:20). Ostatecznie seta zakończył Norbert Huber atakiem ze środka (22:25).

Drugą partię otworzył Dusan Petković skuteczną akcją z prawego skrzydła, jednak równie efektownie odpowiedział Robinson Dvoranen (1:1). Podobnie jak w poprzednim secie, również w tym walka na początku była wyrównana. Tym razem bełchatowianie szybciej wypracowali sobie dwupunktową przewagę dzięki akcji w bloku na Bartłomieju Lipińskim (7:5). Kilka chwil później lubinianie zniwelowali straty i objęli prowadzenie dzięki bardzo mocnej zagrywce właśnie Lipińskiego (8:7). Równie skutecznym serwisem popisał się Przemysław Smoliński i to gospodarze mieli 2 „oczka” przewagi (10:8). Niezmiennie skutecznie grał w ataku Domagała, który był ofensywnym liderem swojego zespołu. W połowie seta między drużynami ponownie zawiązała się zacięta walka punkt za punkt, jednak wciąż przewagę mieli lubinianie (14:12). Dopiero po autowym zagraniu Lipińskiego na tablicy wyników był remis (14:14). As serwisowy Jakuba Kochanowskiego i błąd Smolińskiego dały bełchatowianom dwupunktowe prowadzenie (17:15). W końcówce goście grali skutecznie w ataku i nie pozwalali sobie na proste błędy, dzięki czemu nie roztrwonili przewagi. Ostatecznie, po zaciętej walce i długich wymianach, seta punktowym atakiem z prawego skrzydła zakończył Petković (25:20).

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy kontynuowali bardzo dobrą grę blokiem i nie popełniali błędów w ataku (4:1). Goście spisywali się coraz lepiej, efektownie na środku punktował Norbert Huber, natomiast lubinianie stracili skuteczność na skrzydłach. Pojedyncze akcje Jakuba Ziobrowskiego to było za mało, by zatrzymać siatkarzy Skry (8:3). W połowie seta Zawalski efektownie zablokował Kochanowskiego, dzięki czemu gospodarzom udało się odrobić część strat (7:11). Bełchatowianie szybko jednak ponownie powiększyli swoją przewagę, a przyczyniły się do tego bardzo mocne zagrywki właśnie środkowego Skry (8:13). Lubinianie ofiarnie walczyli w obronie, ale brakowało im skuteczności w bloku. Kilka akcji później, dzięki dobrym serwisom Miguela Rodriguesa Tavaresa, zespół Cuprum po raz kolejny zniwelował straty do zaledwie 2 punktów (15:17). Częste błędy na zagrywce nie pozwoliły im jednak na doprowadzenie do remisu (16:19). W końcówce bardzo dobrze zagrywał Ebadipour, a piłki przechodzące kończył Artur Szalpuk i PGE Skra pewnie zmierzała po trzysetowe zwycięstwo (21:16). Kilka akcji później punkty bezpośrednio z zagrywki dopisał jeszcze na swoje konto Kochanowski. Partię zakończył Dusan Petković atakiem z prawego skrzydła (25:19).

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3
(22:25, 20:25, 19:25)

Cuprum: Lipiński (3), Dvoranen (8), Smoliński (8), Rodrigues (2), Sacharewicz (3), Domagała (13), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (2), Zawalski (3) i Gorzkiewicz
Skra: Kochanowski (14), Ebadipour (9), Szalpuk (12), Łomacz, Petković (14), Huber (7), Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero)