Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Cuprum nie dało rady rozpędzonej ZAKSIE

PlusLiga: Cuprum nie dało rady rozpędzonej ZAKSIE

Mimo tego, że po zapewnieniu sobie gry w finale rozgrywek PlusLigi siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeszli na trening siłowy, to jego skutki w meczu w Cuprum Lubin widoczne były jedynie w pierwszej partii spotkania (i tak wygranej przez gości). Pozostałe dwie odsłony były kontrolowane przez zespół trenera de Giorgiego i dzięki rosnącej pewności siebie kędzierzynianie mogą się cieszyć z zapisania kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli.

W pierwszych akcjach wtorkowego pojedynku lepiej grali przyjezdni, którzy po skutecznym przepchnięciu piłki przez Sama Deroo zeszli na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:7. Z czasem gra zaczęła się wyrównywać, na siatce coraz pewniej punktowali gospodarze. Wysoka skuteczność Keitha Puparta i dobre bloki gospodarzy sprawiły, że to oni mieli dwupunktową przewagę podczas drugiej przerwy technicznej (16:14). W dalszej części seta siatkarze obu drużyn efektywne akcje przeplatali z prostymi błędami, rozpoczęła się walka punkt za punkt. Spokojnie przez środek atakował Marcus Boehme. W decydującym momencie rozdania nie zabrakło emocjonujących zagrań. Pierwszą piłkę setową w inauguracyjnej partii po zbiciu Puparta mieli gospodarze, jednak nie wykorzystali jej. Więcej zimnej krwi podczas gry na przewagi zachowali przyjezdni i to oni po błędzie Roberta Tahta mogli zapisać tę odsłonę spotkania na swoim koncie (28:26).

Od początku drugiego seta to kędzierzynianie przejęli kontrolę, po potrójnym bloku ZAKSY o pierwszy czas poprosił trener Gheorge Cretu (5:7), chwilę później po ataku z drugiej linii Sama Deroo drużyny zeszły na pierwszą regulaminową przerwę (8:6). Kędzierzynianie wzmocnili zagrywkę, dzięki czemu coraz częściej ustawiali punktowe bloki. Lubinianie grali coraz słabiej, przez co różnica punktowa rosła. Po ataku z przechodzącej piłki w wykonaniu Jurija Gladyra drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną. Pomimo roszad w składzie gospodarze nie byli w stanie poprawić swojej gry. Pojedyncze skuteczne ataki Łukasza Kaczmarka nie wystarczyły, by zbliżyć się do przeciwników (14:22). W przedostatniej akcji za sprawą challenge’u rozstrzygnięto, komu przyznać punkt. Chociaż Rafał Buszek popełnił błąd przekroczenia linii, lubinianie wcześniej dotknęli siatki, przez co to kędzierzynianie mieli piłkę na skończenie seta przy stanie 24:16. Ostatnie oczko w secie przyjezdni zdobyli dzięki błędzie Kaczmarka.

W trzecim rozdaniu kędzierzynianie poszli za ciosem, szybko wywarli na lubinianach presję zagrywką. Gospodarze nie wykorzystywali swoich szans na zdobycie oczek, po drugiej stronie dobrze punktował Dawid Konarski. Kędzierzynianie efektownie wykorzystywali kolejne kontrataki. Gra przyjezdnych była bardzo zdecydowana, po kolejnej skutecznej akcji w wykonaniu Rafała Buszka o czas poprosił trener Cretu (13:9). Po przerwie przyjezdni zaczęli popełniać błędy zarówno w zagrywce, jak i w ataku, jednak wciąż kontrolowali sytuację. Atak między rękami blokujących w wykonaniu Dawida Konarskiego dał sygnał do drugiej przerwy technicznej (16:13). Po niej kędzierzynianie zaczęli ponownie oddalać się od przeciwników, spokojnie grę prowadził Benjamin Toniutti, który rozdzielał piłki równo między swoich atakujących. Chociaż gospodarze obronili dwie piłki meczowe, cały pojedynek zamknął mocnym atakiem po bloku w aut Dawid Konarski (25:21).

MVP: Rafał Buszek (ZAKSA)

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(26:28, 16:25, 21:25)

Cuprum: Kaczmarek (8), Pupart (10), Boehme (6), Taht (8), Możdżonek (5), Łomacz, Rusek (libero) oraz Kryś (libero), Michalski, Gorzkiewicz, Gunia i Włodarczyk (2)
ZAKSA: Rejno (8), Konarski (16), Buszek (13), Gladyr (8), Deroo (8), Toniutti (2), Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Pająk i Czarnowski