Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Cenna wygrana Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga: Cenna wygrana Jastrzębskiego Węgla

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnich kolejkach Jastrzębski Węgiel zawodził. Przegrał z niżej notowanymi Czarnymi Radom i Aluronem Zawiercie. W tej sytuacji faworytem wtorkowego spotkania była Skra. Bełchatowianie co prawda ulegli Vervie w ostatniej rundzie spotkań, ale potrafili też uporać się z ZAKSĄ. Podopieczni Michała Mieszko Gogola osłabienie brakiem Szalpuka i Ebadipoura nie wykorzystali jednak atutu własnej hali i ulegli rywalom 0:3.

Tym samym Skra musi liczyć na porażkę kędzierzynian z GKS-em, aby utrzymać dystans do mistrzów Polski, a jednocześnie jej przewaga nad Jastrzębskim Węglem zmalała do trzech punktów.PGE Skra w meczu kolejki musiała radzić sobie nie tylko bez Artura Szalpuka, ale i bez Milada Epadipoura i już na początku starcia asem serwisowym popisał się Lukas Kampa (4:2), chwilę potem goście powiększyli zaliczkę (7:4). Nic z niej nie zostało, bardzo dobrze w kontrach na lewej stronie radził sobie Piotr Orczyk, dając swojej drużynie dwa punkty prowadzenia (10:8). Całą serią odpowiedzieli na to jastrzębianie (13:11), ale jeszcze raz PGE Skra nie miała problemu z doprowadzeniem do remisu, zawdzięczając to między innymi dobrym serwisom (17:17). Wynik cały czas utrzymywał się na styku, dopiero blok na Mariuszu Wlazłym dał Jastrzębskiemu Węglowi dwa oczka przewagi (21:19). Tej goście już nie wypuścili i wykorzystując piłkę przechodzącą, skończyli premierową odsłonę.

Druga część meczu również zaczęła się od wyrównanej walki, co prawda jastrzębianie odskoczyli na dwa oczka, ale swoją skuteczność odnalazł Mariusz Wlazły (8:8). Przy zagrywkach Tomasza Fornala podopieczni Slobodana Kovaca ponownie zbudowali sobie przewagę (13:10), ale znów nie byli w stanie jej utrzymać (15:15). W końcówce inicjatywę przyjęli przyjezdni, grali lepiej i skuteczniej na siatce. Po błędzie odbicia Grzegorza Łomacza prowadzili już 23:19. Dusan Petković, który wcześniej zmienił Wlazłego, także zapunktował w kontrze (21:23), ale na tym emocje się skończyły, Christian Fromm atakiem po skosie dał Jastrzębskiemu Węglowi prowadzenie w całym meczu 2:0.

Blok dał gościom dwa oczka przewagi na początku trzeciej partii (4:2), powiększyła ją kontra Dawida Konarskiego i atak z piłki przechodzącej Gladyra (10:6). Na to skutecznymi zagraniami odpowiadał Milan Katić (8:10), a kontakt punktowy PGE Skrze dał as serwisowy Jakuba Kochanowskiego (9:10). W połowie seta na siatce dominowali jednak goście, Gladyr jedną ręką zatrzymał swojego vis a vis (16:12), ale potem jastrzębianie stracili na chwilę skuteczność (16:14). W polu zagrywki dobrze radził sobie jednak Dawid Konarski (19:14) i niewiele już na boisku się zmieniło. As serwisowy Kampy doprowadził do piłki meczowej (24:18), a Dawid Konarski, atakując hakiem zakończył to spotkanie.

MVP: Dawid Konarski

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(23:25, 23:25, 19:25)

Składy zespołów:
Skra: Wlazły (5), Kłos (3), Kochanowski (10), Katić (11), Łomacz (0), Orczyk (9), Piechocki (libero) oraz Petković (7), Droszyński (0)
JW: Fromm (9), Konarski (20), Vigrass (5), Kampa (4), Gladyr (6), Fornal (9), Popiwczak (libero), Rusek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved