Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Beniaminek wyraźnie przegrał w Lubinie

PlusLiga: Beniaminek wyraźnie przegrał w Lubinie

Siatkarze z Lubina już w pierwszym secie dominowali na parkiecie i chociaż w drugiej odsłonie musieli odrabiać straty, to w końcówce rozstrzygnęli ją na swoją korzyść. Cuprum Lubin także w trzeciej odsłonie nie dało Espadonowi Szczecin szans i pewnie wygrał całe spotkanie 3:0.

Zespół z Lubina efektownie rozpoczął pojedynek z beniaminkiem ze Szczecina (3:0). Świetnie spisywał się między innymi Marcus Böhme (6:2), a akcje ze środka skutecznie pozwalały gospodarzom powiększać prowadzenie (12:5). Siatkarze ze Szczecina na swoją korzyść zakończyli długą wymianę (9:15), jednak cały czas skutecznie grali miedziowi (17:9). Gospodarze dobrze radzili sobie również w bloku (19:10), a Łukasz Kaczmarek nie miał problemów w ataku (21:12). Piłkę setową miejscowi mieli dzięki świetnej „czapie: (24:13), a całą partię z prawego skrzydła skończył ich atakujący (25:14).

Po wyrównanym początku seta (2:2) do głosu wreszcie doszli goście, a dobrą akcją popisał się Ivan Borovnjak (8:5). Trzypunktowej zaliczki nie udało się jednak utrzymać szczecinianom (14:14), ale skuteczny Bartłomiej Kluth dał o sobie znać rywalom (18:16). Zespół z Dolnego Śląska ponownie wyrównał stan rywalizacji (19:19), a w końcówce z dobrej strony pokazał się Piotr Hain (24:23). Atakujący Espadonu nie wytrzymał presji i ostatni atak w tym secie posłał w antenkę (23:25).

Po asie serwisowym Haina lubinianie zdobyli drugi punkt (2:0) i na boisku znów przejęli inicjatywę (6:2). Chociaż ekipa ze Szczecina starała się dotrzymać kroku rywalom (6:9), to jednak ich błędy własne, a także świetna postawa Haina na to nie pozwalały (13:6). Swoje trzy grosze dołożył również Grzegorz Łomacz (16:8), a dobra dyspozycja gospodarzy w polu zagrywki bardzo ułatwiała im zadanie (18:9). Goście i po tym zamieszaniu się mylili i chociaż udawało im się punktować po pojedynczych akcjach (13:23), to dwukrotnie udanie piłkę zbił Robert Taht, kończąc tym samym całe spotkanie (25:13).

Po zakończeniu meczu Cuprum Lubin – Espadon Szczecin miała miejsce niecodzienna sytuacja. Okazało się, że spotkanie zostało zakończone przedwcześnie, ponieważ analiza protokołu wykazała, że przy stanie 20:10 w trzecim secie doszło do błędu sędziowskiego. Zawodnicy zostali poproszeni o powrót z szatni na boisku i raz jeszcze rozegrano końcówkę meczu. Ta, w duchu wzajemnego szacunku i poszanowania zasad fair play, została rozegrana przez zawodników obu drużyn w bardzo luźnej atmosferze, a wynik nie uległ zmianie.

MVP: Piotr Hain

Cuprum Lubin – Espadon Szczecin 3:0
(25:14, 25:23, 25:13)

Cuprum Lubin: Kaczmarek (16), Pupart (11), Böhme (7), Taht (10), Hain (8), Łomacz (2), Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Malinowski (2) i Michalski (3)
Espadon Szczecin: Gałązka (5), Kluth (13), Borovnjak (7), Zajder (5), Sladecek, Wika (6), Mihułka (libero) oraz Cedzyński, Perłowski Miluszew (1) i Wołosz