Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Beniaminek lepszy od Skry, efektowna seria bełchatowian przerwana

PlusLiga: Beniaminek lepszy od Skry, efektowna seria bełchatowian przerwana

PGE Skra Bełchatów bardzo dobrze weszła w spotkanie z MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Po wygranym do 16 secie podopieczni trenera Gogola nie poszli za ciosem. Inicjatywę przejęli gospodarze, którzy po walce zapisali na swoim koncie trzy kolejne odsłony. Tym samym zakończona została efektowna seria zwycięstw bełchatowian, która trwała od grudnia.

Lepszy start spotkania zaliczyła drużyna gości, która po ataku Norberta Hubera wyszła na prowadzenie 6:2. Na dodatek punkt do zaliczki dorzucił Milan Katić, dlatego o przerwę na żądanie poprosił Andrzej Kowal. Po czasie gospodarze zaczęli zdobywać więcej oczek, lecz nawet efektowny atak Nicolasa Szerszenia nie dał im szans na zbliżenie się do przeciwnika (8:12), tym bardziej że asa serwisowego posłał Milad Ebadipour (14:8). Niedługo później podobnym zagraniem popisał się Mariusz Wlazły, przybliżając swój zespół do zwycięstwa w secie (19:11). Do końca odsłony nie wydarzyło się już wiele, gdyż Skra pewnie utrzymała swoją zaliczkę.

Druga odsłona starcia zaczęła się bez przewagi żadnej ze stron (4:4). Przełamanie nastąpiło, gdy na blok Hubera nadział się Bartłomiej Bołądź (4:6). Chwilę później „czapę” Ebadipourowi postawił Andreas Takvam (6:6). Następnie do głosu doszedł Wlazły, aplikując asa serwisowego oraz kończąc kontrę (9:7), jednakże i tym razem za sprawą Kevina Klinkenberga szybko doszło do wyrównania (9:9). Belg dołożył po chwili punktowy serwis, a ponadto akcję skończył Szerszeń (12:10). Bełchatowianie ponownie doprowadzili do wyrównania, lecz przy stanie 16:17 w ataku pomylił się Wlazły. Skra nie pomogła sobie również kilka akcji dalej, dotykając siatki (18:21). Przyjezdni mieli wprawdzie swoją okazję dla odwrócenia losów seta, lecz finalnie MKS utrzymał przewagę.

Gracze prowadzeni przez Kowala szli za ciosem, po zablokowaniu Wlazłego szybko obejmując nieznaczne prowadzenie (4:2). Na chwilę zaliczkę atakiem w aut zniwelował Bołądź, lecz po chwili kontrę skończył Szerszeń (8:6). Francuzowi z polską licencją także przytrafiła się jednak pomyłka, toteż na tablicy wyników znów pojawił się remis (10:10). Sytuacje na boisku dobrym zagraniem zmienił Bołądź. Ponadto błąd pchnięcia piłki popełnił Kochanowski, a oprócz tego zablokowany został Wlazły (17:13). Na niemoc swoich podopiecznych czasem zareagował Michał Mieszko Gogol. Gdy drużyny wróciły na parkiet, raz jeszcze o sobie dał znać Szerszeń (18:13). Dobrą zmianę u gości dał Piotr Orczyk, lecz jego skuteczne zagrania nie ponosiły gości do odrabiania strat. Sytuacja uległa zmianie przy stanie 22:16, gdyż suwałczanie zacięli się w swojej grze, trwoniąc prowadzenie (20:22). MKS w końcu się jednak otrząsnął, obejmując prowadzenie w spotkaniu.

Po wyrównanym starcie czwartej odsłony ponownie jako pierwszy impas przerwał Ślepsk. Konkretnie zrobił to Takvam, gasząc przechodzącą piłkę, która była wynikiem dobrej zagrywki Bołądzia (7:5). Bełchatowianie nie spuścili z tonu, w czym pomógł im Szerszeń, kiwając w aut. W kolejnej akcji atak na punkt zamienił z kolei Ebadipour (10:9). MKS nie pozwolił rywalom na dalszą ucieczkę, a autowy atak Orczyka wyniósł ich na prowadzenie 15:14. Chwilę później na blok nadział się natomiast Wlazły (15:17). Na dokładkę asem serwisowym popisał się Patryk Szwaradzki (19:16). Skra w ważnym momencie poprawiła się na zagrywce, czego dowodem był punktowy serwis Dusana Petkovicia oraz dwa Ebadipoura (22:21). Suwałczanie odpowiedzieli natomiast blokiem na Orczyku (23:22). Finalnie o losie seta zdecydowała gra na przewagi, w której decydującą piłkę skończył Klinkenberg.

MVP: Nicolas Szerszeń

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:1
(16:25, 25:22, 25:21, 28:26)

Ślepsk: Klinkenberg (15), Szerszeń (20), Bołądź (11), Takvam (6), Sapiński, Tuaniga (3), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (1), Siek, Rohnka, Rudzewicz (5), Gonciarz i Stańczak (libero)
Skra: Wlazły (11), Kochanowski (8), Katić (5), Ebadipour (29), Łomacz (1), Huber (16), Milczarek (libero) oraz Droszyński, Petković (3) i Orczyk (3)