Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bełchatowska twierdza obroniona, Skra pokonała MKS

PlusLiga: Bełchatowska twierdza obroniona, Skra pokonała MKS

W zawsze stojącej pod znakiem zapytania rywalizacji pomiędzy Skrą Bełchatów i MKS-em Będzin górą w sobotę byli gospodarze. Podopieczni Miguela Falaski tym razem bez większych problemów poradzili sobie z drużyną z Zagłębia, zdobywając pewne trzy punkty do ligowej tabeli. Najbliżej dogonienia rywali podopieczni Tomasza Wasilkowskiego byli w secie drugim.

Pierwszy pojedynek tego sezonu w hali Energia od asa serwisowego rozpoczął Nicolas Marechal, a bełchatowianie już na samym początku zaczęli budować przewagę, ale ta równie szybko stopniała. Po dwóch świetnych zagrywkach Michała Żuka to MKS był na prowadzeniu 4:3. Jednak goście nie utrzymali go długo i po bloku Facundo Conte oraz asie serwisowym Nicolasa Uriarte to PGE Skra szybko uciekła na 7:4. Taka przewaga gospodarzy utrzymywała się przez dłuższy czas, a będzinianom odrabianie strat utrudniały błędy i niedokładność w grze obronnej. Po bloku na Piotrowskim oraz kolejnym asie serwisowym Marechala było 13:9, a o przerwę poprosił szkoleniowiec MKS-u Będzin. Nic to nie dało, a piłka po kolejnych dwóch zagrywkach Francuza trafiła bezpośrednio w pole gry (15:9). Na przerwę techniczną drużyny zeszły po błędzie gości, a już do końca seta premierowego trwała gra pod przewodnictwem bełchatowskiego zespołu. Przy stanie 20:13 na boisku na jedną akcję pojawili się Janusz i Marcyniak, a obie ekipy spokojnie dograły partię do końca, co rusz popełniając błędy w polu zagrywki. Blok Warda/Żuk próbował jeszcze poderwać będzinian do walki, ale była to jedyna akcja, którą w końcówce zagrozili Skrze.

Bełchatowianie także drugą odsłonę rozpoczęli od prowadzenia 2:0, które uzyskali po skutecznym zbiciu Kłosa oraz akcji w bloku. Ponownie też MKS szybko wyrównał i po kontrze Pawlińskiego był remis, a po punktującej zagrywce Żuka oraz skutecznym bloku to goście byli na czele (5:3). Asa dołożył także Warda (7:4), ale równie szybko odpowiedział tym elementem Conte i różnica na korzyść gości wynosiła już tylko punkt. Od razu zniwelował go Marechal – kontrą z lewego skrzydła. Po przerwie technicznej obie drużyny zaczęły wymieniać się skutecznymi akcjami, a  wynik oscylował wokół remisu. Z czasem na czoło zaczęli wysuwać się bełchatowianie, a przy stanie 13:11 przerwę wykorzystał trener Wasilkowski. Po przerwie technicznej małe zamieszanie w pracy sędziów sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Bełchatowianie nadal jednak nadawali ton grze i po świetnej zagrywce Kłosa prowadzili 21:18. Po przerwie, o którą poprosił szkoleniowiec gości, MKS odrobił część strat, ale nie był już w stanie wyrównać stanu seta. Piłkę na remis w górze miał Pawliński, ale uderzył w aut. Partię z lewego skrzydła zakończył Nicolas Uriarte.

Wyrównana walka i remis – tak w głównej mierze wyglądał początek trzeciej odsłony. Od pewnego momentu minimalne prowadzenie zaczęło co rusz zmieniać strony boiska. Po asie serwisowym Kamińskiego to MKS był na czele (5:4), chwilę później po błędzie gości to Skra miała jeden punkt więcej (7:6). Po regulaminowym czasie Wlazły podwyższył różnicę dwoma świetnymi zagrywkami, a grę przerwał Tomasz Wasilkowski, prosząc swoich zawodników do siebie. Po powrocie na boisko bełchatowianie punktowali jednak dalej, tym razem dwukrotnie blokiem (12:7). Po zepsutej zagrywce Francuza gospodarze kontynuowali punktowanie i na drugim czasie technicznym prowadzili 16:8. Jeszcze Laane z pola zagrywki próbował poderwać swój zespół do walki, ale po asie serwisowym kolejna piłka wylądowała poza polem gry i miejscowi zmierzali do wygranej w secie, jak i całym meczu. W końcówce pojedyncza akcja w bloku Gacy i Oczko nie odmieniła losów partii, tym bardziej że Wlazły niedługo później odrobił to w polu zagrywki (23:14). Spotkanie zakończył tak jak zaczął – asem serwisowym – Nicolas Marechal.

MVP: Mariusz Wlazły

Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:0
(25:18, 25:23, 25:15)

Skra: Conte, Uriarte, Kłos, Marechal, Wlazły, Wrona, Milczarek oraz Janusz, Gromadowski, Marcyniak i Stanković