Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: BBTS w Lubinie bez punktów

PlusLiga: BBTS w Lubinie bez punktów

Nadal nie najlepiej dzieje się w BBTS-ie Bielsko-Biała, który w ostatnim swoim meczu roku 2016 zmierzył się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Ekipa z Dolnego Śląska zaprezentowała się dużo lepiej od swoich rywali i nie dała im większych szans. Tylko w pierwszym secie przyjezdni byli w stanie nawiązać z gospodarzami walkę.

Początek meczu należał do bielszczan, którzy po zbiciu Bartosza Janeczka odskoczyli od przeciwników na dwa oczka, ale nie cieszyli się z przewagi zbyt długo, bowiem udana kontra Keitha Puparta dała Cuprum remis. W kolejnych minutach – dzięki dobrej grze blokiem oraz aktywnej postawie na środku Marcusa Böhme – lubinianie próbowali przejąć inicjatywę na boisku, ale BBTS nie zamierzał tanio sprzedawać skóry. Dopiero udana kontra Łukasza Kaczmarka pozwoliła podopiecznym trenera Cretu odskoczyć od rywali na trzy punkty. Wówczas w szeregach gości ciężar zdobywania oczek na swoje barki wziął Bartłomiej Lipiński. Wydawało się, że po jego atakach wrócą oni do gry, ale gospodarze mieli Kaczmarka, który prowadził ich do sukcesu w premierowej odsłonie. Przyjezdni jednak ambitnie walczyli o korzystny wynik, a po asie serwisowym Lipińskiego oraz udanej kontrze Kamila Kwasowskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis (22:22). Ale ostatnie słowo należało do miedziowych, którzy głównie dzięki dobrej postawie w ofensywie triumfowali 25:22.

W drugiego seta lepiej weszli podopieczni trenera Chudika, którzy przy zagrywce Mariusza Gacy wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie, lecz ich własne błędy w połączeniu ze skutecznym zbiciem Roberta Tähta sprawiły, że Cuprum szybko wróciło do gry. W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, ale lubinianom również zaczęły przytrafiać się błędy w ataku, a po asie serwisowym Bartosza Janeczka dystans pomiędzy oboma zespołami ponownie wzrósł do trzech oczek. Jednak chwilę później bielszczanom pięknym za nadobne w polu zagrywki odpowiedział niemiecki środkowy, a wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. To był moment przełomowy, bowiem kolejne jego serwisy w połączeniu z dobrą grą na skrzydłach Kaczmarka oraz Roberta Tähta sprawiły, że miedziowi przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Dodatkowo blok dołożył Piotr Hain, a pojedyncze udane zagrania BBTS-u nie odmieniły obrazu gry. W końcówce punktowy serwis dołożył jeszcze estoński przyjmujący, a udane zbicia Kaczmarka przypieczętowały sukces gospodarzy w tej części spotkania (25:18).

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z uderzenia podopiecznych trenera Cretu, którzy od mocnego uderzenia rozpoczęli trzecią odsłonę. Wykorzystali błędy przeciwników, sami skutecznie zaprezentowali się w ofensywie, co pozwoliło im szybko odskoczyć od przyjezdnych na pięć oczek. Chwilę później dołożyli szczelny blok, a Böhme popisał się kolejnym asem serwisowym, dzięki czemu rosła ich przewaga nad ekipą z Beskidów. W kolejnych minutach goście mieli wielkie problemy ze skutecznym zakończeniem akcji, zaś miedziowi grali jak w transie. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Hain, a prawie niezawodny Kaczmarek prowadził Cuprum do końcowego sukcesu. W pewnym momencie istniało nawet zagrożenie, że BBTS nie wyjdzie z dziesiątki, ale ostatecznie ta sztuka mu się udała. Gospodarze bowiem popełnili kilka błędów, a w jego szeregach w ataku punktowali jeszcze Kwasowski i Gryc. Niewielkie miało to jednak znaczenie dla końcowego wyniku. Ostatecznie lubinianie sięgnęli po pewny komplet punktów, a kropkę nad i postawiła popsuta zagrywka Krzysztofa Bieńkowskiego.

Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:22, 25:18, 25:17)

Cuprum: Kaczmarek (14), Pupart (5), Bӧhme (13), Taht (12), Hain (7), Łomacz, Rusek (libero) oraz Malinowski, Gorzkiewicz i Grobelny
BBTS: Gaca (1), Storożyłow (3), Siek (6), Janeczek (12), Vemić (2), Lipiński (4), Koziura (libero) oraz Czauderna (libero), Grzechnik (3), Gryc (3), Bieńkowski, Bartos (2) i Kwasowski (3)