Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: AZS Politechnika pokonał Cuprum Lubin 3:2

PlusLiga: AZS Politechnika pokonał Cuprum Lubin 3:2

AZS Politechnika Warszawska w swoim pierwszym meczu w sezonie przegrywał już z Cuprum Lubin 0:2. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka odrobili jednak straty, doprowadzając do wyrównania, a w tie-breaku pokonali rywali 15:13 i zgarnęli dwa punkty.

W pierwszych dwóch setach w grze siatkarzy Politechniki wyraźnie czegoś brakowało, zdarzały się błędy, niedokładności. Z dobrej strony od początku pokazał się za to Samica, ale to nie wystarczyło do wygranej. W końcówce pierwszego, przegranego do 23 punktów seta pojawiła się pierwsza oznaka jakiegoś przebłysku, kiedy to zawodnicy trenera Jakuba Bednaruka obronili trzy setbole. W drugiej partii jednak znów zbyt łatwo oddali inicjatywę i przegrali do 21. W drużynie z Lubina od nowego sezonu gra inny mistrz świata z 2014 roku – Marcin Możdżonek, który wczoraj popisał się kilkoma świetnymi akcjami.

Wreszcie w trzecim secie zawodnicy Politechniki zaczęli grać skuteczniej. Dobre zmiany dali wprowadzeni za Filipa i Łapszyńskiego Paweł Mikołajczak i 19-letni Paweł Halaba. Odrzucali rywali mocną zagrywką, dobrze blokowali, a w reprezentacyjnej formie był Paweł Zagumny. Na drugą przerwę techniczną schodzili z przewagą dwóch punktów (16:14). Rywale trochę się pogubili, rumuński trener gości Gheorghe Cretu brał czas na żądanie i robił zmiany. Niewiele to pomogło, bo w końcówce nie do zatrzymania byli Samica, Halaba i Mikołajczak, ale najlepsza akcja, która zakończyła tego seta, miała innych bohaterów: Zagumny z poświęceniem rzucił się po piłkę w stronę band reklamowych, odebrał ją, a akcję skończył gigant Lemański (19-latek mierzy 217 cm wzrostu). Widać było wreszcie walkę, agresję i zaangażowanie „Wilków Bednaruka”.

W czwartym secie, wciąż z Mikołajczakiem i Halabą w składzie, siatkarze Politechniki wręcz rzucili się na rywali, wychodziło im praktycznie wszystko, bloki, ataki, mieli asy serwisowe. Po długiej, wygranej akcji na 20:13 wszyscy kibice na stojąco podziękowali siatkarzom Politechniki. Rywale zrezygnowani czekali już tylko tie-breaka, bo to była deklasacja (25:17).

Najbardziej zacięty był ostatni set, decydujący o zwycięstwie. Na przerwę techniczną Politechnika schodziła z minimalnym prowadzeniem (8:7), ale nie pozwoliła go sobie odebrać. Świetnie w końcówce grał Samica, który zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 3:2
(23:25, 21:25, 25:20, 25:17, 15:13)

AZS Politechnika: Smoliński (13), Zagumny (1), Lemański (10), Samica (23), Filip (5), Łapszyński (3), Olenderek (libero) oraz Halaba (13) i Mikołajczak (22)
Cuprum: Malinowski (9), Pupart (8), Boehme (12), Włodarczyk (17), Możdżonek (11), Łomacz (1), Rusek (libero) oraz Taht (3), Gunia (1) i Romać (8)