Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: AZS Częstochowa górą w meczu z BBTS-em

PlusLiga: AZS Częstochowa górą w meczu z BBTS-em

AZS Częstochowa pokonał w pierwszym meczu o 11. lokatę w PlusLidze ekipę z Podbeskidzia – BBTS 3:0.  Bielszczanie tylko w pierwszym secie postawili większy opór swoim rywalom, w pozostałych dwóch wyższość AZS-u nie podlegała żadnej dyskusji. Drugi i ewentualnie trzeci mecz zostanie rozegrany w stolicy Podbeskidzia.

Spotkanie sprytną kiwką rozpoczął Rafael Redwitz. Akademicy bardzo dobrze grali w ofensywie, już na początku pojedynku akcje były długie i zacięte. Atak po skosie Mateja Pataka dał sygnał do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Gospodarze akcja po akcji punktowali coraz bardziej efektownie, jednak bielszczanie starali się walczyć z rywalami. Po autowej kiwce Kamila Kwasowskiego pierwszy czas wykorzystał trener Krzysztof Stelmach (8:11). Ingerencja szkoleniowca przyniosła skutek i dzięki celnym zagrywkom Grzegorza Pilarza przyjezdni doprowadzili do remisu, a grę przerwał Michał Bąkiewicz (11:11). Od tej pory drużyny zdobywały punkty na zmianę, nie ustrzegając się błędów własnych. Atak po skosie Felipe Bandero dał sygnał do drugiego regulaminowego czasu, podczas którego gospodarze prowadzili dwoma punktami (16:14). W dalszej części seta głównie przez problemy z przyjęciem zagrywki Kapelusa częstochowianie stracili całą przewagę (17:18). W kolejnym fragmencie na nowo rozgorzała wyrównana walka (20:20). W końcówce, gdy pojedynczym blokiem przez Michała Szalachę zatrzymany został Mateusz Sacharewicz, drugą przerwę wykorzystał trener Stelmach (21:22). Do ostatniej akcji granego na przewagi seta nie zabrakło emocji. Dwa nieudane ataki bielszczan zakończyły inauguracyjną partię.

Otwarcie drugiej odsłony było wyrównane, dopiero przy zagrywce Rafała Szymury gospodarze wyszli na prowadzenie (8:5). Udaną serię AZS-u przerwał dopiero błąd własny przyjmującego. Z akcji na akcję gospodarze coraz bardziej dominowali na boisku. Bielszczanie byli zupełnie bezradni, mieli problem z przyjęciem zagrywki przeciwników, co odbijało się na ich skuteczności na siatce. Efektowny atak Mateja Pataka po obronie Adriana Stańczaka sprowadził drużyny na drugą przerwę techniczną, podczas której na świetlnej tablicy widniał wynik 16:9. Po czasie niezbyt licznie zgromadzeni kibice byli świadkami efektownej i długiej wymiany, którą atakiem z drugiej linii zakończył Patak. Gospodarze wygrywali nawet najtrudniejsze akcje. W końcówce biało-zieloni jeszcze bardziej wzmocnili zagrywkę, przez co przyjezdni byli dla nich tylko tłem. Jednostronnego seta zakończył efektowny potrójny blok Szymury, Buniaka i Bandero na Kapelusie.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, nie brakowało ciekawych wymian. Przy celnej zagrywce Buniaka gospodarze zaliczyli serię punktów, nieudany atak Bartosza Janeczka sprowadził drużyny na przerwę techniczną. Po czasie w grę obu drużyn wkradł się chaos, który szybciej opanowali akademicy. Dopiero gdy w pole zagrywki wszedł Grzegorz Pilarz, przyjezdni zaczęli odrabiać straty, a o czas poprosił Michał Bąkiewicz (11:10). Po przerwie pojedynczym blokiem Sacharewicz doprowadził do remisu po 11. Od tej pory trwała ciekawa, wyrównana walka, jednak podczas drugiej przerwy technicznej dwoma punktami prowadzili gospodarze. Z czasem częstochowianie zaczęli grać coraz bardziej pewnie, co odbiło się na wyniku. Pomimo interwencji szkoleniowca bielszczanie nie byli w stanie odwrócić losów meczu. W końcówce w polu zagrywki szalał Rafael Redwitz i to on asem zamknął pojedynek.

MVP meczu: Rafael Redwitz

AZS Częstochowa – BBTS Bielsko Biała 3:0
(27:25, 25:16, 25:18)

Stan rywalizacji o 11. miejsce: 1:0 dla AZS-u

AZS: Redwitz (5), Szalach (11), Buniak (9), Szymura (7), Bandero (1), Patak (13), Stańczak (libero) oraz Kowalski i Polański (1)
BBTS: Krulicki (5), Pilarz (1), Janeczek (8), Kapelus (11), Sacharewicz (8), Kwasowski (3), Koziura (libero) oraz Siek i Wika (3)