Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > PLS SA przejęła organizację rozgrywek I ligi mężczyzn

PLS SA przejęła organizację rozgrywek I ligi mężczyzn

Polska Liga Siatkówki SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie rozgrywkami I ligi mężczyzn w sezonie 2018/19. Wspólnie z czternastoma pierwszoligowymi ośrodkami siatkarskim z całej Polski chce stworzyć nową jakość. Partnerem rozgrywek została Telewizja Polsat.

Prace nad tym projektem trwały od miesięcy. W tym tygodniu udało się sformalizować umowę pomiędzy Polską Ligą Siatkówki SA a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz czternastoma klubami zaplecza PlusLigi. – To bardzo ważny krok w rozwoju naszej ligowej siatkówki – uważa Artur Popko, prezes zarządu PLS SA. – Mamy już pod swoimi skrzydłami PlusLigę oraz LSK, teraz przyszedł czas na współpracę z klubami I ligi mężczyzn. Chcemy razem stworzyć nowe, dynamiczne rozgrywki, które staną się atrakcyjne dla kibiców oraz sponsorów. Wierzę, że razem nam to się uda, a z każdym miesiącem pracy I liga będzie rosła w siłę. W tych ośrodkach drzemie spory potencjał, który uda nam się wyzwolić – podkreśla prezes PLS-u.Z każdym rokiem, sezonem dostrzegamy rosnącą profesjonalizację klubów I ligi. Kilka z nich ma bogate doświadczenia, nawet wielkie sukcesy z występów w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej. To spory kapitał, który wymaga też racjonalnych inwestycji – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Możliwość sportowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawia, że pierwszoligowcy zdecydowanie efektywniej będą się mogli przygotować do udziału w rozgrywkach PlusLigi, wypełniając istotną część wymagań stawianych klubom najwyższego szczebla – dodaje Kasprzyk.

Kluby I ligi jednomyślnie podjęły decyzję o podjęciu współpracy z PLS-em, licząc na nowe otwarcie. Już na samym starcie takie dostaną, bowiem został im przedstawiony plan marketingowy oraz medialny na sezon 2018/19. Oczywiście część zmian będzie wprowadzana stopniowo, tak czy inaczej będą one już bardzo widoczne od pierwszych meczów sezonu 2018/19.

PLS SA pozyskała także partnera telewizyjnego, który wprowadzi mecze zaplecza PlusLigi na nowy poziom. Dzięki staraniom PLS-u, klubów oraz Telewizji Polsat oprawa widowisk będzie taka sama jak w elicie. Na samym starcie transmitowany będzie hit każdej kolejki I ligi mężczyzn. – Na razie stawiamy dynamiczne pierwsze kroki. Wierzę, że wspólnie z klubami I ligi będziemy się szybko rozwijać i w ciągu najbliższych lat powstanie produkt, z którego wspólnie będziemy dumni – dodaje prezes Popko.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved