Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PLS nie będzie karać Stysiak. Co dalej?

PLS nie będzie karać Stysiak. Co dalej?

fot. chemik-police.com

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki wydał komunikat, z którego dowiadujemy się, że odrzucił wniosek Chemika Police o ukaranie Magdaleny Stysiak z powodu naruszenia postanowień kontraktu. Z komunikatu niestety nie wynika, czy umowa pomiędzy klubem jest ważna, czy też nie, czy zawodniczka może zmienić barwy klubowe. Nie wynika z niego nic poza tym, że Zarząd PLS nie ukarze siatkarki.

Wszystkich, którzy czekali na rozstrzygnięcie sprawy Magdaleny Stysiak, musiał dziś spotkać spory zawód. Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA wydał enigmatyczny komunikat, w którym poinformował, że odrzucił wniosek Chemika o ukaranie zawodniczki. Nie ma w nim ani słowa uzasadnienia, nadal nie wiadomo, co dalej z przyszłością siatkarki i jej umową z klubem. Być może któraś ze stron konfliktu zdecyduje się na publikację uzasadnienia tej decyzji.Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA.

Działając na podstawie § 107 ust. 1 pkt i), § 116 ust. 1 i 2 oraz § 171 ust. 1 i 2 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej, spółka Polska Liga Siatkówki Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, po przeprowadzeniu postępowania regulaminowego na wniosek spółki Klub Piłki Siatkowej „Chemik Police” Spółka Akcyjna z siedzibą w Policach z dnia 28 grudnia 2018 r., przeciwko zawodniczce Magdalenie Stysiak, w przedmiocie naruszenia przez Zawodniczkę przepisu § 105 ust. 1 Regulaminu, poprzez bezpodstawne niewykonywanie kontraktu z Klubem, postanawia: oddalić wniosek Klubu o ukaranie Magdaleny Stysiak.

Póki co wiemy tylko tyle, że Zarząd PLS nie będzie zawodniczki karał. Być może doczekamy się uzasadnienia tej decyzji, które rzuci więcej światła na sprawę. Na razie nie wiadomo, czy zarząd odstąpił od karania zawodniczki dlatego, że w całej sprawie nie ma jej winy, czy też nie jest w stanie rozstrzygnąć o winie, czy też może nie jest ciałem uprawnionym do nakładania kar w tej sprawie.

Klubowi przysługuje odwołanie od tej decyzji do Sądu Polubownego przy PZPS, a ten będzie miał 7 dnia na jego rozpatrzenie. Werdykt Sądu Polubownego przy PZPS nie zamknie drogi którejkolwiek ze stron do dochodzenia swoich praw przed sądem powszechnym.

źródło: inf. własna, lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved