Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Plażowicze złożyli ślubowanie

Plażowicze złożyli ślubowanie

fot. archiwum

W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie nominacje na igrzyska w Rio de Janeiro odebrali i złożyli uroczyste ślubowanie reprezentanci Polski w siatkówce plażowej Kinga Kołosińska – Monika Brzostek, Grzegorz Fijałek – Mariusz Prudel oraz sztab szkoleniowy. – W turnieju olimpijskim nie ma łatwych rywali – powiedział Grzegorz Fijałek. – My lecimy do Rio de Janeiro walczyć o najwyższe cele. Trzeba po prostu wyjść na boisko skoncentrowanym i grać.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel grali w igrzyskach w Londynie. Awansowali tam do ćwierćfinału. Zapisali się w historii polskiej siatkówki plażowej jako pierwsza para, która zagrała w turnieju olimpijskim. – Teraz pakowaliśmy swoje bagaże z mniejszym stresem – dodał Grzegorz Fijałek.Po wysłuchaniu hymnów państwowego i olimpijskiego – sportowcy, trenerzy oraz osoby z nimi współpracujące odebrali plakietki będące potwierdzeniem znalezienia się w olimpijskiej reprezentacji, a potem złożyli ślubowanie. W uroczystości brała jeszcze udział ekipa badmintonistów. Tekst ślubowania w imieniu sztabu szkoleniowego odczytał trener naszych zawodniczek, Łukasz Fijałek. Wylatujemy w bardzo dobrych nastrojach. Na razie nie było nawet czasu cieszyć się z awansu, który zawodniczki wywalczyły pewnie i jak najbardziej zasłużenie – powiedział Łukasz Fijałek.

Ślubowanie przyjął i nominacje wręczył członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Majkowski. Pogratulował on zawodnikom oraz osobom im towarzyszącym zakwalifikowania do reprezentacji i życzył szczęśliwej podróży do miasta igrzysk, a na miejscu – udanych startów. Andrzej Majkowski przypomniał, że siatkówka plażowa jest dyscypliną bardzo młodą, a swój olimpijski debiut miała w 1996 roku w Atlancie. – Dyscyplina ta rozwija się bardzo prężnie w Polsce i na świecie. Jest dostępna praktycznie dla każdego i można w nią grać wszędzie, o czym ostatnio przekonałem – np. na rynku i na zamku – powiedział Andrzej Majkowski.

W igrzyskach w Rio de Janeiro zagrają trzy polskie pary. Poza dwiema wymienionymi, które złożyły dzisiaj ślubowania i odebrały nominacje, w turnieju olimpijskim wystąpią jeszcze Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. – Obaj byli w Klagenfurcie na turnieju World Touru, a Łosiak grał z Brylem i zajęli czwarte miejsce. Zbyt późno wrócili do Polski i nie zdążyli na ślubowanie. Kantor czuje się po kontuzji dobrze i na igrzyska będzie w pełni sił – powiedział trener naszych zawodników Martin Olejnak. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odbiorą nominacje i złożą ślubowanie w wiosce olimpijskiej.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved