Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME: Wymęczona wygrana Fijałka i Bryla

Plażowe ME: Wymęczona wygrana Fijałka i Bryla

Środa nie jest w plażowych mistrzostwach Europy udanym dniem dla polskich par. Na cztery spotkania tylko w ostatnim – Grzegorzowi Fijałkowi i Michałowi Brylowi udało się odnieść zwycięstwo. Mimo to nie przyszło ono łatwo, a Włosi sprawi biało-czerwonym sporo problemów.

Obie pary przystąpiły do tego spotkania z porażkami w pierwszych meczach. Zarówno w meczu z reprezentantami Turcji, jak i w środowym meczu z Włochami Grzegorz Fijałek i Michał Bryl byli faworytami, aczkolwiek odczuwali trudny ostatniego boju w Wiedniu. To sprawiło, że Polacy niespodziewanie przegrali pierwszy pojedynek, a w drugim męczyli z się włoskimi rywalami. Początek tego starcia należał jednak do reprezentantów naszego kraju, którzy planowo wypracowali dość bezpieczną przewagę (10:7). Z czasem jednak ta zaczęła się zmniejszać, a w połowie seta gra się mocno wyrównała. Andreatta i Abbiati przyjęli minimalne prowadzenie, ale to od razu wróciło na polską stronę boiska i to Fijałek z Brylem jako pierwsi wywalczyli „setballa” (20:19). Ostatnie akcje nie ułożyły się jednak po ich myśli, Włosi wykorzystali swój moment i zamknęli partię po walce na przewagi.

Rywale kontynuowali punktowanie w pierwszych akcjach drugiej części meczu, ale Polakom udało się odrobić straty, a następnie poszli za ciosem i zaczęli przejmować inicjatywę. Fijałek i Bryl byli ewidentnie na fali wznoszącej, a kolejne udane akcje wygrywane przy mniej skutecznej grze przeciwników pozwoliły im odskoczyć na cztery punkty (12:8). Biało-czerwoni utrzymywali taki dystans przez jakiś czas, ale Włosi nie odpuścili i zdołali zbliżyć się z wynikiem. Fijałek i Bryl nie pozwolili sobie jednak na to, by rywale ponownie odwrócili losy seta i udaną końcówką doprowadzili do tie-breaka.

Przez większość seta decydującego to reprezentanci Polski rozdawali karty, prowadząc kilkoma punktami (6:1, 9:5). Przy stanie 12:8 ich gra jednak ponownie na moment stanęła, a kolejne punkty zbliżyły Włochów na 12:11. Mimo że zrobiło się nerwowo, Fijałek i Bryl mieli piłkę meczową przy stanie 14:11 i choć rywale jeszcze naciskali, to Polacy nie dali wyrwać sobie tej wygranej z rąk.

Fijałek/Bryl (POL) – Andreatta/Abbiati (ITA) 2:1
(25:27, 21:18, 15:13)