Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Wygrana Wojtasik i Kociołek, Polki zagrają w 1/8 finału

Plażowe ME: Wygrana Wojtasik i Kociołek, Polki zagrają w 1/8 finału

Trwa przygoda Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek z odbywającymi się w Moskwie plażowymi mistrzostwami Europy. Polki w piątkowe przedpołudnie w dwóch zaciętych setach pokonały rosyjską parę – Frołowa/Ganenko i wywalczyły awans do 1/8 finału.

W odbywających się w Moskwie plażowych mistrzostwach Europy w rywalizacji żeńskiej została już tylko jedna polska para, czyli Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Polki w piątkowy poranek stoczyły barażową batalię o prawo gry w 1/8 finału z rosyjskim duetem – Frołowa/Ganenko.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Żadna z par nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi. Jako pierwsze pękły jednak biało-czerwone, a gospodynie wykorzystały ich przestój i same zaczęły budować sobie przewagę. Najpierw wynosiła ona trzy oczka, lecz po skutecznej kontrze wzrosła już do pięciu. Kiedy Rosjanki prowadziły 17:12 wydawało się, że pewnie zmierzają do sukcesu w premierowej odsłonie. Ale wówczas przebudziły się Wojtasik oraz Kociołek, które zaczęły odrabiać straty. rzutem na taśmę udało im się doprowadzić do walki na przewagi. Oba duety miały piłki setowe, ale więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone, które triumfowały 28:26.

W drugą odsłonę lepiej weszły reprezentantki Sbornej, które stosunkowo szybko wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Ale Polki nie dały uciec rywalkom, a same błyskawicznie odrobiły straty. w kolejnych minutach wynik często oscylował wokół remisu, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Im bliżej końca seta, tym coraz częściej na jednopunktowe prowadzenie wychodziły biało-czerwone, lecz gospodynie nie odpuszczały. Zanosiło się nawet na kolejną walkę na przewagi, ale po raz kolejny w kluczowych momentach większym sprytem popisały się Wojtasik oraz Kociołek, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i tym samym awansowały do 1/8 finału (21:19).

Wojtasik/Kociołek POL [4] – Frołowa/Ganenko RUS [31] 2:0
(28:26, 21:19)