Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Wojtasik/Kociołek zdecydowanie lepsze od Rosjanek, Polki grają dalej

Plażowe ME: Wojtasik/Kociołek zdecydowanie lepsze od Rosjanek, Polki grają dalej

Polska para Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek z dwoma wygranymi na koncie awansowała do kolejnej rundy plażowych mistrzostw Europy. Polki ostatnim meczu grupowym pokonały Rosjanki Birłowa/Ukołowa, a spotkanie zakończyło się w dwóch setach.

Polski z rosyjską dwójką spotkały się już w tym sezonie w turnieju w Espinho. Wtedy górą były rywalki, wygrywając w dwóch setach. Tym razem Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie pozwoliły sobie na stratę seta. Choć do połowy seta pierwszego trwała wyrównana walka, to końcówka należała do biało-czerwonych. Dużo zależały od ich własnej gry i Rosjanki grały na tyle, na ile pozwalały im reprezentantki naszego kraju. W połowie seta przeciwniczki zdołały wyjść na delikatne prowadzenie, ale po kolejnych wymianach do głosu doszły Wojtasik i Kociołek, w ciągu jednej chwili zbudowały przewagę 19:16 i już do końca partii kontrolowały jej przebieg.

Druga część meczu zupełnie należała do biało-czerwonych. Jeszcze na jej początku Rosjanki były w stanie odpowiadać  udanymi zagraniami, ale polskie siatkarki powoli budowały swoją przewagę (7:5). Seria punktów Wojtasik i Kociołek w krótkim odstępie czasu zwiększyła ich prowadzenie (11:6), a rosyjska para była coraz bardziej bezradna w swoich poczynaniach. Nieskuteczna gra rywalek, a bardzo dobra postawa Polek, które przeważały nie tylko na siatce, ale i w polu i na zagrywce. Różnica urosła do siedmiu punktów i choć w ostatnich akcjach pary grały punkt za punkt, to jednak przewaga polskiej dwójki nie podlegała dyskusji. Reprezentantki naszego kraju wykorzystały od razu pierwszą okazję na zakończenie meczu i wygrały w nim bardzo pewnie.

Wojtasik/Kociołek (POL) – Birłowa/Ukołowa (RUS) 2:0
(21:17, 21:13)