Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Wojtasik i Kociołek pokonały Rosjanki i zagrają w ćwierćfinale

Plażowe ME: Wojtasik i Kociołek pokonały Rosjanki i zagrają w ćwierćfinale

fot. fivb-org

W Moskwie trwają plażowe mistrzostwa Europy. Chociaż Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek walkę w 1/8 finału rozpoczęły od porażki w premierowej odsłonie z parą gospodyń: Bocharowa/Woronina, to potem zaczęły radzić sobie lepiej i po zwycięstwie w tie-breaku zameldowały się w ćwierćfinale, gdzie czeka juz na nie holenderski duet. Walka o półfinał rozpocznie się już w piątkowy wieczór.

W spotkanie lepiej weszły Rosjanki, które wygrały dwie pierwsze akcje i od tego momentu spokojnie utrzymywały zaliczkę nad polską dwójką Wojtasik/Kociołek (8:6). Biało-czerwone nie były w stanie zniwelować swoich strat do Bocharowej/Woroniny (11:13). Rosyjski duet nie dał się dogonić, choć Polki przez pewien czas nawiązały kontakt punktowy, ale ostatecznie w premierowej odsłonie musiały uznać wyższość rywalek.W drugim secie to Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek miały przewagę (9:8), którą powiększyły (12:8). Wraz z rozwojem tej odsłony polski duet krok po kroku zwiększał dystans. Rosjankom co prawda na chwilę udało się zmniejszyć straty (13:16), ale potem Wojtasik/Kociołek ponownie odskoczyły (18:13) i pewnie wygrały tę partię, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Początek decydującej odsłony należał do rosyjskiej pary (4:2), ale szybko Polki doprowadziły do remisu po 4. Potem Wojtasik/Kociołek były o oczko lepsze (6:5), jednak już chwilę później sytuacja się odwróciła (9:8), jedynie po to, by trzy kolejne akcje wygrały Polski (11:8). Dwójka znad Wisły prowadziła już 13:10, ale w końcówce zrobiło się nerwowo, gospodynie turnieju w Moskwie złapały kontakt punktowy, jednak ostatnia piłka padła już łupem biało-czerwonych i to one jeszcze wieczorem zmierzą się z Holenderkami – Stubbe, J./van Iersel.

Bocharowa/Woronina (RUS) – Wojtasik/Kociołek (POL) 1:2
(21:18, 17:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved