Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Porażka Polaków i 2. miejsce w grupie

Plażowe ME U-18: Porażka Polaków i 2. miejsce w grupie

fot. facebook

Mateusz Florczyk i Jakub Nowak, którzy walczą w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej, przegrali swoje ostatnie spotkanie grupowe. Polacy ulegli w Brnie parze z Niemiec i zajęli drugie miejsce w swojej grupie. Oznacza to, że biało-czerwoni zagrają w sobotę w barażu o awans do 18 finału turnieju.

Mateusz Florczyk i Jakub Nowak, reprezentujący Polskę na mistrzostwach Europy do lat 18 w Brnie, w pierwszych dwóch meczach grupowych pokonali rywali z Portugalii i Danii. W ostatnim meczu grupy D zmierzyli się z Leonem Meierem i Simonem Pfretzschnerem z Niemiec, którzy podobnie jak biało-czerwoni byli dotychczas niepokonani.Już początek spotkania pokazał, że nie będzie ono łatwe dla naszych reprezentantów. Niemcy grali bardzo skutecznie, mieli dobrą zagrywkę i szybko odskoczyli biało-czerwonym na kilka punktów. Mimo pogoni Florczyk i Nowak nie zdołali odwrócić losów tej partii i przegrali ją do 15.

Podobnie wyglądał również drugi set spotkania. To rywale byli stroną przeważającą i dyktowali warunki gry. Nasi siatkarze po raz drugi musieli uznać ich wyższość i po raz drugi przegrali 15:21, a całe spotkanie 0:2. Oznacza to, że Niemcy, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie, awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju ME. Polacy w sobotę zagrają w barażach o awans do tej fazy rozgrywek.

Grupa D:
Meier/Pfretzschner GER [4] – Florczyk/Nowak POL [13] 2:0
(21:15, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved