Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Niepokonane Polki wygrały swoją grupę

Plażowe ME U-18: Niepokonane Polki wygrały swoją grupę

Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz, które reprezentują nasz kraj w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej, po raz trzeci okazały się lepsze od rywalek i z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. To oznacza, że biało-czerwone awansowały bezpośrednio do 1/8 rozgrywek i w sobotę powalczą o awans do ćwierćfinału.

Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz zakończyły rozgrywki grupowe w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej, które odbywają się w Brnie. Po wygranych meczach z parami z Rumunii i Izraela ostatnimi rywalkami naszych siatkarek były Isabelle Reffel i Tyra Areskoug. Szwedki, podobnie jak biało-czerwone, wygrały swoje dwa poprzednie mecze i stawką tego spotkania było pierwsze miejsce w grupie H i bezpośredni awans do 1/8 finału.

Polki od samego początku przystąpiły o gry z ogromnym animuszem i chęcią odniesienia zwycięstwa. Były przy tym skoncentrowane i bardzo szybko odskoczyły rywalkom. W miarę upływu czasu Szwedki były coraz bardziej bezradne, a przewaga Herrmann i Perowicz sukcesywnie rosła. Ostatecznie biało-czerwone wygrały tego seta wyraźnie 21:14 i objęły prowadzenie w meczu.

Okazało się, że siatkarki ze Szwecji nie są w stanie zagrozić naszym zawodniczkom. Przewaga Polek w drugiej partii była jeszcze wyraźniejsza, a rywalki myliły się raz po raz. Nasze reprezentantki zachowały koncentracje do końca, wykorzystując bezradność rywalek i drugiego seta wygrały jeszcze wyżej – 21:10. Wygrana 2:0 dała im pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału. W sobotę Zuzanna i Klaudia walczyć będą o wejście do ćwierćfinału i mamy również nadzieję, że o wejście do czołowej czwórki turnieju.