Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U-18: Florczyk/Nowak grają dalej

Plażowe ME U-18: Florczyk/Nowak grają dalej

fot. facebook

W sobotnie przedpołudnie Polacy rozgrywali baraż o awans do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy do lat 18. Mateusz Florczyk/Jan Nowak rywalizowali ze słowacką parą Ehrenwald/Pavlicko. Nasi reprezentanci nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali w dwóch setach, dzięki czemu zapewnili sobie pozostanie w turnieju. W 1/8 finału zagrają z duetem ze Szwecji.

Mateusz Florczyk i Jakub Nowak zajęli drugie miejsce w grupie, dlatego aby pozostać na mistrzostwach Europy do lat 18 w Brnie, musieli rywalizować w barażach. Ich rywalem byli Słowacy – Ehrenwald/Pavlicko. Polski duet bardzo dobrze rozpoczął starcie z reprezentantami naszych południowych sąsiadów. Od samego początku Mateusz Florczyk i Jakub Nowak narzucili rywalom swój rytm gry, świetnie radzili sobie na siatce, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Nic dziwnego, że wygrali 21:14.Druga partia wyglądała jeszcze lepiej w wykonaniu Polaków, grali niezwykle pewnie, nie popełniając praktycznie żadnych błędów. W ogóle nie pozwolili Słowakom na zaprezentowanie swoich umiejętności, dzięki czemu triumfowali różnicą 11 oczek.

Mateusz Florczyk i Jakub Nowak mecz 1/8 finału rozegrają o 14:50, a ich rywalami będą reprezentanci Szwecji: Hellvig/Åhman.

Florczyk/Nowak POL [13] – Ehrenwald/Pavlicko SVK [26] 2:0
(21:14, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved