Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-18: Piątek nie sprzyjał Poznańskiemu i Krukowi

Plażowe ME U-18: Piątek nie sprzyjał Poznańskiemu i Krukowi

fot. CEV

Za polską dwójką Poznański/Kruk dwa ostatnie spotkania w fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 18. Po gładkiej wygranej na otwarcie turnieju tym razem biało-czerwoni stoczyli dużo cięższy gatunkowo pojedynek z Rosjanami. Niestety, po blisko pięćdziesięciu minutach gry lepsi okazali się Szekunow i Jermotik. Młodzi polscy plażowicze zakończyli w piątek rywalizację w grupie, a w ostatnim starciu zupełnie nie poradzili sobie z niemiecką parą Lorentz/Schneider.

Dominik Poznański i Miłosz Kruk trafili do grupy C i na koncie mają obecnie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Piątek rozpoczęli od trudnego i długiego spotkania, w którym po drugiej stronie siatki stanęli Szekunow i Jerotik. Obie pary walczyły o zwycięstwo od początku do końca. We wszystkich trzech rozegranych partiach wygrywała ta dwójka, która wykazała więcej opanowania w decydującej fazie seta. Biało-czerwoni rozpoczęli mecz od przegranej partii, w której o porażce zdecydowały nieskończone przez nich akcje Mimo że Rosjanie mocno naciskali i chcieli zakończyć mecz od razu, Poznański i Kruk zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim skuteczniejsi byli przeciwnicy, triumfując w całym meczu i zapisując na koncie drugą wygraną w turnieju.Kolejny mecz polska para rozegrała późnym popołudniem, a jej rywalami byli Niemcy Lorentz/Schneider. Przeciwnicy zza zachodniej granicy pokazali, że nie bez przyczyny są wyżej rozstawieni od Polaków. Niemiecka dwójka zdominowała całe spotkanie, nie pozwalając na wiele biało-czerwonym. Poznański i Kruk nie znaleźli żadnego sposobu, by zagrozić rywalom, sami mieli spore problemy ze swoją grą. Całe spotkanie zakończyło się w 35 minut.

Mimo dwóch piątkowych porażek reprezentanci Polski awansowali do dalszych rozgrywek, zajmując w swojej grupie trzecie miejsce. Następne spotkanie w mistrzostwach świata zagrają już w sobotę.

Poznański/Kruk POL [14] – Szekunow/Jermotik RUS [30] 1:2
(18:21, 21:18, 12:15)

Lorentz/Schneider GER [3] – Poznański/Kruk POL [14] 2:0
(21:11, 21:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved