Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME siatkarek już bez Polek

Plażowe ME siatkarek już bez Polek

Nie udało się reprezentantkom Polski awansować do czołowej szesnastki plażowych mistrzostw Europy. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska przegrały w Utrechcie walkę o awans do 1/8 finału z ukraińską parą Dawidowa/Szczypkowa. Tym samym Polki zakończyły swój udział w turnieju na miejscach 17-24.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska awansowały do fazy pucharowej mistrzostw Europy z trzeciego miejsca w grupie. W czwartek walczyły o awans do 1/8 finału, a ich rywalkami były Walentyna Dawidowa i Jewgienia Szczypkowa z Ukrainy. Polki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, szybko wyszły na prowadzenie 5:2, ale rywalki nie odpuszczały. Ukrainki szybko odrobiły straty i na przerwie technicznej to one prowadziły jednym punktem (10:11). Po powrocie na boisko biało-czerwone zupełnie nie mogły sobie poradzić z zagrywkami rywalek, popełniały coraz więcej błędów, a Dawidowa i Szczypkowa uciekały (12:17). Polki przegrały tę partię do 16.

Początek drugiego seta należał do siatkarek z Ukrainy, które w pewnym momencie miały już cztery punkty przewagi (7:3). Nasze reprezentantki szybko wzięły się za odrabianie strat i na przerwie technicznej miały już tylko punkt mniej od rywalek. Gruszczyńska i Gromadowska walczyły bardzo ambitnie i w końcu doprowadziły do remisu 17:17, ale to rywalki miały piłkę meczową w końcówce przy stanie 20:19. Polki ją obroniły, podobnie jak i kilka następnych. Nie wykorzystały jednak szansy na doprowadzenie do tie-breaka. Ukrainki w końcu przełamały opór naszych siatkarek i wygrały 27:25, awansując tym samym do 1/8 finału. Polki zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy na miejscach 17-24.