Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Prudel i Szałankiewicz zameldowali się w 1/8 finału

Plażowe ME: Prudel i Szałankiewicz zameldowali się w 1/8 finału

fot. FIVB

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz udanie zaprezentowali się w piątek na holenderskim piasku. Biało-czerwoni po trzysetowym boju pokonali francuski duet Thiercy/Gauthier-Rat, dzięki czemu awansowali do 1/8 finału plażowych mistrzostw Europy.

W fazie pucharowej plażowych mistrzostw Europy znalazły się trzy polskie pary. Jako pierwsi w piątek na piasek w Holandii wybiegli Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, których rywalami w walce o awans do 1/8 finału był francuski duet – Thiercy/Gauthier-Rat. Biało-czerwoni znakomicie rozpoczęli pojedynek, bowiem już na jego początku odskoczyli od przeciwników na trzy oczka. Następnie przez krótki fragment walka toczyła się cios za cios, ale trzy oczka zdobyte przez Polaków z rzędu sprawiły, że dystans dzielący obie pary zwiększył się dość znacząco (11:6). Trójkolorowi nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, aby przeciwstawić się Prudlowi i Szałankiewiczowi. Popełniali znacznie więcej błędów, mniej skutecznie grali na siatce, a pojedyncze udane zagrania to było zbyt mało, aby zatrzymać Polaków. W końcówce Francuzi nieco poprawili wynik, ale i tak znacznie przegrali premierową odsłonę 14:21.W drugim secie biało-czerwonym już nie poszło tak łatwo. Od jego początku rywale dotrzymywali im kroku, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Wprawdzie to Polacy przeważnie byli o oczko z przodu, ale trójkolorowi nie zamierzali odpuszczać. Co więcej – w środkowej fazie drugiej odsłony to oni wrzucili piąty bieg i odskoczyli na dwa oczka (15:13). Prudlowi i Szałankiewiczowi udało się wrócić do gry, ale w końcówce tym razem warunki gry dyktowali Francuzi. To oni skuteczniej wykańczali akcje, dzięki czemu ta część spotkania padła ich łupem 21:18.

Tie-break rozpoczął się od walki cios za cios, ale na szczęście biało-czerwoni szybko przejęli inicjatywę na boisku. Wrócili do skutecznej gry, którą prezentowali w premierowej odsłonie meczu, natomiast trójkolorowi zaczęli się gubić. W ich poczynania wkradała się coraz większa nerwowość, a Polacy prezentowali się coraz pewniej, odskakując od rywali nawet na pięć punktów. Pojedyncze zdobywane oczka nie pomogły już Francuzom, a Prudel i Szałankiewicz triumfowali w decydującej odsłonie 15:8, awansując do kolejnej rundy mistrzostw Europy.

baraż o 1/8:
Thiercy/Gauthier-Rat FRA – Prudel/Szałankiewicz POL 1:2   

(14:21, 21:18, 8:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved