Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Prudel i Szałankiewicz przegrali po tie-breaku

Plażowe ME: Prudel i Szałankiewicz przegrali po tie-breaku

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz przegrali swój ostatni mecz w grupie G plażowych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Polacy zakończyli fazę grupową z jedną wygraną, co dało im awans do fazy pucharowej z trzeciego miejsca w grupie. W piątek nasi siatkarze powalczą o awans do 1/8 finału.

Ostatnimi rywalami Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza w fazie grupowej byli Austriacy Clemens Doppler i Alexander Horst, rozstawieni w turnieju z numerem 3. Rywale, podobnie jak biało-czerwoni, mieli na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Po wyrównanym początku pierwszego seta niewielką przewagę osiągnęli nasi siatkarze (7:5) i to oni prowadzili jednym punktem na przerwie technicznej. Po powrocie na boisko nadal trwała niezwykle wyrównana walka punkt za punkt, a żaden z zespołów nie mógł odskoczyć od przeciwnika więcej niż na jeden punkt. Pierwsi piłkę setową mieli Austriacy, ale Prudel i Szałankiewicz nie poddawali się. W zaciętej końcówce na przewagi ostatecznie ulegli wyżej notowanym rywalom 25:27.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg – najpierw wyrównana walka, potem niewielka przewaga Polaków (7:5). Tym razem jednak biało-czerwoni poszli za ciosem i na przerwie technicznej prowadzili już pięcioma punktami (13:8). Przy stanie 15:9 wydawało się, że nasi reprezentanci spokojnie wygrają tę partię, jednak Austriacy dość niespodziewanie się przebudzili i zdobyli cztery punkty z rzędu. To było jednak wszystko, na co pozwolili im Prudel i Szałankiewicz. Polacy pewnie wygrali tego seta do 15, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii Doppler i Horst na samym początku już uciekli naszym siatkarzom na trzy punkty (6:3). Mimo wysiłku Polaków nie zdołali oni dogonić rywali, przewaga Austriaków rosła (10:5). W końcówce rywale nie wypuścili już swojej szansy z rąk. Wygrali 15:8 i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie. Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej turnieju.