Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Porażka Kłody i Ceynowej na koniec fazy grupowej

Plażowe ME: Porażka Kłody i Ceynowej na koniec fazy grupowej

W ostatnim meczu grupy A Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zmierzyły się z Włoszkami – Martą Menegatti i Viktorią Orsi Toth. Pierwszy set tego starcia był zacięty i wygrany ostatecznie przez Polki. W dwóch kolejnych partiach mimo starań biało-czerwone były tylko tłem dla rywalek. Druga z rzędu porażka i wynik 2:1 w równolegle rozgrywanym spotkaniu pomiędzy Francuzkami a Greczynkami sprawiły, że Polki zakończyły rywalizację na ostatnim miejscu w grupie.

W ostatnim meczu grupowym Polkom przyszło zmierzyć się z niepokonanymi Włoszkami. Początek spotkania był wyrównany, żaden z duetów nie był w stanie zbudować prowadzenia (3:4, 7:6). Dopiero z czasem do głosu doszły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które dzięki efektownej serii odskoczyły na 15:10. Włoszki nie miały zamiaru odpuszczać. Biało-czerwone nie potrafiły odeprzeć kolejnych ataków Marty Menegatti i Viktorii Orsi Toth, szybko na tablicy wyników pojawił się remis (17:14, 17:17). Decydujące akcje były niezwykle zacięte (19:19). Ostatecznie po walce na przewagi zwycięsko z tego seta wyszły Kłoda i Ceynowa (22:20).

Podrażnione takim przebiegiem seta Włoszki lepiej rozpoczęły drugą odsłonę, wychodząc na prowadzenie 8:6. Polki jednak odrobiły straty (10:9). Nie udało im się pójść za ciosem, po chwili ponownie jednym oczkiem przeważały rywalki – 11:10. Stopniowo reprezentantki Włoch ponownie zaczęły budować przewagę. Menegatti/Orsi Toth dyktowały tempo gry, odskakując na 17:12. Polkom nie udało się powtórzyć wyczynu rywalek z poprzedniego seta i doprowadzić do zaciętej końcówki. Tę odsłonę siatkarki z Włoch wygrały do 14.

W decydującą partię pewniej weszły Menegatti/Orsi Toth. Polki od początku musiały gonić wynik (1:4, 2:6). W kolejnych akcjach biało-czerwone miały problem z przełamaniem rywalek. Z czasem czteropunktowy dystans utrzymywał się (8:12). Chociaż Kłodzie i Ceynowie nie brakowało chęci do walki, to ich przeciwniczki kontrolowały grę. Menegatti/Orsi Toth triumfowały 15:10 a w całym meczu 2:1.

W grupie A Włoszki odniosły komplet zwycięstw i awansowały bezpośrednio do drugiej rundy. Polki, podobnie jak Greczynki i Francuzki zanotowały jeden triumf i dwie porażki. Biało-czerwone miały jednak najgorsze ratio punktowe i to one zajęły ostatnie miejsce w grupie, odpadając z dalszej rywalizacji.