Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Dwa polskie duety niepokonane

Plażowe ME: Dwa polskie duety niepokonane

fot. FIVB

Nie wszystkim polskim duetom udało się wygrać w drugich meczach pierwszego dnia mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Zwycięstwa odnieśli Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Mniej szczęścia mieli mistrzowie Polski. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor ulegli włoskiemu duetowi Ranghieri/Carambula.

Po zwycięstwie w trzech setach nad Ukraińcami Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się z włoskim duetem Ranghieri/Carambula. Mistrzowie Polski źle zaczęli pojedynek. Pierwszego seta ich rywale wygrali do 18. W drugiej partii Włosi poszli za ciosem. Szybko zbudowali przewagę, którą utrzymywali. Pomimo starań Polacy nie zdołali odwrócić losów pojedynku, drugiego seta przegrywając 17:21. Tym samym po pierwszym dniu turnieju biało-czerwoni zajmują dopiero trzecie miejsce w grupie, a wyprzedzają ich oprócz niepokonanych Włochów ich kolejni przeciwnicy – Łotysze Regza/Plavins.grupa A
Łosiak/Kantor POL [1] – Ranghieri/Carambula ITA [17] 0:2

(18:21, 17:21)


Trzysetowy pojedynek stoczyli Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. W pierwszym meczu biało-czerwoni pokonali Norwegów 2:0. Niżej notowani Słowacy sprawili naszym reprezentantom znacznie więcej problemów. Po pierwszym, wygranym do 19 secie w drugim to Zemljak/Pokeršnik przejęli inicjatywę. Wszystko rozstrzygnęło się w trzeciej odsłonie. W niej Polacy kontrolowali sytuację na boisku i wygrywając 15:9, pozostali niepokonani. W czwartek Kujawiak i Prudel zmierzą się z Włochami Daniele Lupo i Paolo Nicolai, którzy również nie doznali jeszcze porażki, jednak zajmują 2. miejsce w tabeli.

grupa B
Prudel/Kujawiak POL [15] – Zemljak/Pokeršnik SLO [31]
2:1
(21:19, 17:21, 15:9)


Po bratobójczej walce, w której górą okazali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, w kolejnych meczach oba polskie duety zapisały na swoim koncie zwycięstwo. Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz po bardzo nierównym meczu pokonali Austriaków Thomasa Kunerta i Christopha Dresslera 2:1. Znacznie bardziej jednostronny był pojedynek Fijałka i Bryla z Finami Pekka Piippo oraz Jyrki Nurminen. W nieco ponad trzydzieści minut Polacy rozgromili swoich przeciwników, którzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu podczas tegorocznych mistrzostw. W tabeli grupy E prym wiodą Fijałek/Bryl, drugie miejsce zajmują Kunert/Dressler, natomiast na trzecim miejscu plasuje się druga z polskich par – Rudol/Szałankiewicz. Zestawienie zamykają Finowie.

grupa E
Rudol/Szałankiewicz POL [12] – Kunert/Dressler AUT [21] 2:1
(14:21, 21:16, 15:13)
Fijałek/Bryl POL [5] – Piippo/Nurminen FIN [28] 2:0
(21:18, 21:14)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved