Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Półfinał nie dla Fijałka i Bryla

Plażowe ME: Półfinał nie dla Fijałka i Bryla

Żadna z polskich par nie powalczy o medale podczas rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Jurmala plażowych mistrzostw Europy. Jako ostatni z turniejem pożegnali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Ich pogromcami okazali się reprezentanci gospodarzy, duet Samoilovs/Smedins. Faworyci miejscowej publiczności potrzebowali do wygranej dwóch setów, w każdym z nich byli lepsi od biało-czerwonych. Rundę wcześniej Samoilovs i Smedins przypomnijmy pozbawili szans na medal Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka.

W pierwszym secie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nie mieli za wiele do powiedzenia, rywale byli lepsi w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła i polski duet zdołał ugrać zaledwie 14 oczek. W drugim walka była już bardziej wyrównana, wynik oscylował głównie wokół remisu (13:13). W końcówce Samoilovs i Smedins wrzucili jednak wyższy bieg  i odskoczyli na 19:16 i takiej przewagi już nie zmarnowali. Łotewska para awansowała tym samym do półfinału, gdzie w sobotę zmierzy się z duetem z Belgii Koekelkoren/van Walle. Mecz z Polakami trwał zaledwie 36 minut.

Fijałek/Bryl POL [5] – Samoilovs/Smedins LAT [4] 0:2

(14:21, 17:21)