Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Polacy mimo porażki awansowali dalej

Plażowe ME: Polacy mimo porażki awansowali dalej

fot. fivb-org

Na zakończenie rywalizacji w grupie G plażowych mistrzostw Europy zmierzyły się dotychczas pierwsza i druga drużyna w tabeli. Na Polaków czekali niepokonani Czesi. Chociaż przez dłuższy czas trwała gra na styku, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po ciekawej walce musieli uznać wyższość Ondreja Perusicia i Dacida Schweinera. Mimo drugiej porażki Polacy awansowali do kolejnej fazy turnieju.

Otwarcie meczu grane było punkt za punkt (3:3, 6:6). Chociaż na chwilę Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przejęli inicjatywę (8:6), w kolejnych akcjach trwała zacięta walka (10:10). Żaden z duetów przez dłuższy czas nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Dopiero w końcówce do głosu doszli Ondrej Perusić i David Schweiner, stopniowo odskakując na 19:17. Polacy do końca walczyli o odwrócenie wyniku w tej odsłonie, jednak ta sztuka im się nie udała i przegrali do 19.Od początku drugiego seta trwała wyrównana walka. Jedynie na niewielkim prowadzeniu utrzymywali się Kantor/Łosiak. Czesi nie pozwalali Polakom na zbudowanie wyraźniejszej zaliczki punktowej, pozostając w kontakcie z rywalami (11:9, 13:12). Chociaż Perusić/Schweiner doprowadzili do remisu 14:14, biało-czerwoni szybko ponownie wyszli na dwupunktową przewagę (16:14). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, Czesi konsekwentnie niwelowali każdy dystans punktowy. Tuż przed decydującymi akcjami na tablicy wyników widniał remis – 19:19. Kolejne dwie piłki rozegrane zostały po myśli Polaków, którzy przedłużyli ten pojedynek.

Już pierwsze akcje trzeciej partii toczyły się po myśli siatkarzy z Czech, którzy szybko zbudowali dwupunktowe prowadzenie. Biało-czerwoni starali się gonić rywali, jednak wciąż to Ondrej Perusić i David Schweiner kontrolowali przebieg gry. W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie (7:10). Polacy do ostatniej chwili nie odpuszczali, udało im się złapać kontakt punktowy (11:12). Do końca nie brakowało emocji a zwycięzcę wyłoniła dopiero gra na przewagi, w której ostatnie słowo należało do reprezentantów Czech.

Grupę G z kompletem zwycięstw wygrali Czesi, awansując bezpośrednio do drugiej rundy. Drugie miejsce z dwoma wygranymi i jedną porażką zajęli Austriacy – Ermacora/Pristauz, zaś biało-czerwoni uplasowali się na trzeciej lokacie. Oba wspomniane duety awansowały do kolejnej fazy rozgrywek. Z turniejem pożegnali się natomiast Estończycy – Nolvak Tiisaar, kończąc plażowe mistrzostwa Europy w Moskwie z jednym wygranym setem.

grupa G:
Kantor/Łosiak POL [7] – Perusić/Schweiner CZE [10] 1:2
(19:21, 21:19, 14:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved