Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Norwegowie obronili tytuł

Plażowe ME: Norwegowie obronili tytuł

W finale plażowych mistrzostw Europy Norwegowie – Christian Sørum i Anders Mol zmierzyli się z rosyjskim duetem Konstantin Semenow/Ilija Leszukow. Mimo starań Rosjanie nie zdołali wygrać nawet seta. Tym samym Norwegowie obronili tytuł, który zdobyli rok temu w Holandii. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Austriaków- Martina Ermacora i Moritza Pristauza.

W finale mistrzostw Europy w Moskwie zmierzyła się pierwsza i czwarta para zeszłorocznych plażowych ME. Efektowny blok Rosjanina otworzył pojedynek. Początek spotkania był zacięty. Norwegowie bardzo dobrze grali w obronie, co pozwalało im wykorzystywać kontrataki. Do stanu 11:10 trwała gra na styku. Konstantin Semenow i Ilija Leszukow nie ustrzegli się prostych błędów, przez co musieli gonić wynik. Dobry blok Andersa Mola skłonił Rosjan do poproszenia o czas (14:10). Norwegowie grali swobodnie, konsekwentnie punktując rywali. Siatkarze z Rosji nie potrafili przerwać passy przeciwników. Ostatni punkt padł po bloku na Leszukowie.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego ataku Leszukowa, jednak rywale szybko odpowiedzieli zagraniem po skosie. W kolejnych akcjach trwała wyrównana walka, żaden z duetów nie był w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie (6:6). Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie. Skuteczne akcje przeplatane były błędami (10:10). Rosjanie wciąż mieli problemy z celnością w polu zagrywki. Dopiero w drugiej części seta Anders Mol i Christian Sørum zaczęli budować przewagę. Gdy blok dołożył Mol Norwegowie odskoczyli na 17:13. Rosjanie nie poddawali się, jednak ich przeciwnicy utrzymywali dystans. Norwegowie kropkę nad i postawili atakiem po skosie.

finał:
Mol, A./Sørum, C. NOR [1] – Semenow/Leszukow RUS [3] 2:0
(21:12, 21:18)

Spotkanie o trzecie miejsce nie odbyło się. Ze względu na uraz Piotra Kantora Polacy musieli wycofać się z gry po przegranym półfinale (więcej informacji tutaj). Tym samym Kantor/Łosiak zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu, natomiast na trzeciej lokacie znaleźli się Austriacy – Martin Ermacora i Moritz Pristauz.