Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Nieudany rewanż Kantora i Łosiaka, Austriacy lepsi w tie-breaku

Plażowe ME: Nieudany rewanż Kantora i Łosiaka, Austriacy lepsi w tie-breaku

W drugim grupowym starciu plażowych mistrzostw Europy Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali w tie-breaku z Austriakami Ermacora/Pristauz. Jak się okazało ta dwójka nie jest wygodnym przeciwnikiem dla polskich siatkarzy, którzy przegrali z nią drugi raz w krótkim odstępie czasu.

Polska dwójka spotkała się już z Austriakami niedawno – w turnieju World Tour rozgrywanym w Wiedniu. Wtedy lepsi także okazali się rywale, którzy wygrali podobnie jak teraz – w tie-breaku. W spotkaniu mistrzostw Europy austriacki duet lepiej radził sobie od pierwszych akcji. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli cały czas gonić wynik. Austriacy prowadzili 5:2, 9:7 i nie oddawali inicjatywy. Ich dwupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 14:12. Wtedy kolejne akcje padły łupem biało-czerwonych, którzy wyrównali stan seta po 14. W kolejnych minutach obie pary wymieniały się uderzeniami, tocząc walkę na styku. Tak było do remisu 18:18. W najważniejszym momencie Kantor i Łosiak utrzymali koncentrację, byli dużo bardziej opanowani i wygrali dwie kolejne akcje, uzyskując piłkę setową (20:18). Polacy nie wypuścili już tej szansy z rąk i wygrali też w całym secie.

Austriacka dwójka cały czas sprawiała reprezentantom Polski spore problemy i otworzyła seta drugiego prowadzeniem 3:0. Kolejne dwie akcje na swoim koncie zapisali Kantor i Łosiak, ale cały czas to przeciwnicy byli z przodu (6:4). Oba teamy stworzyły bardzo ciekawe widowisko, a jego kolejne chwile to głównie wyrównany stan seta (9:9, 10:10). Biało-czerwonym udało się wyjść na prowadzenie (12:11), ale długo go jednak nie utrzymali i po kilku wymianach ponownie na czele byli już siatkarze z Austrii (16:15). Tym razem przeciwnicy nie pozwolili sobie na dekoncentrację i wygrali tego bardzo wyrównanego seta do 19.

Tie-break również rozgrywany był pod znakiem wyrównanej walki, a także pościgu polskich zawodników. Austriacy odskoczyli od razu na dwa punkty (6:4) i cały czas to Kantor i Łosiak musieli odrabiać starty (7:7). Gdy biało-czerwoni byli już blisko rywali, ci za każdym razem znowu wypracowywali nadwyżkę (10:8), by w decydującej fazie seta wykorzystać swoje szanse i wygrać w całym meczu.  Po nim obie pary mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Kantor/Łosiak (POL) – Ermacora/Pristauz (AUT) 1:2
(21:19, 19:21, 12:15)