Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Nieudany mecz Wojtasik/Kociołek

Plażowe ME: Nieudany mecz Wojtasik/Kociołek

W drugim grupowym starciu plażowych mistrzostw Europy polska dwójka Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrała, trochę na własne życzenie, z łotewską parą Graudina i Kravcenoka 0:2. Polki miały dużą przewagę w końcówce seta pierwszego, prowadziły na początku drugiej partii, jednak za każdym razem dały się rozegrać przeciwniczkom, które zmieniły bieg obu odsłon. To druga porażka Polek z tym duetem w ważnym turnieju tego sezonu. Wcześniej  młode łotewskie siatkarki pokonały Wojtasik i Kociołek w fazie grupowej mistrzostw świata.

Po początkowym „rozpoznawaniu się” przez obie pary do głosu zaczęły dochodzić reprezentantki Polski. Ich dobre akcje, a także trochę mniej skuteczna gra rywalek sprawiły, że w ciągu kilku chwil Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wypracowały trzy punty prowadzenia (10:7), która to nadwyżka rosła z każą kolejną chwilą (13:9, 15:10). Polska para bardzo pewnie zmierzała ku wygranej w całej partii i była od niej o krok, gdy wywalczyła piłkę setową przy stanie 20:15. Okazało się jednak, że pięć punktów przewagi na takim etapie seta nie gwarantuje wygranej. Łotewski duet walczył do samego końca, a każdy kolejny punkt przez niego zdobywany coraz bardziej nakręcał grę Graudiny i Kravcenokiej. Polki zupełnie stanęły, nie kończyły swoich akcji, aż na tablicy wyników pojawił się remis 20:20. To rywalki były w natarciu i wykorzystały w pełni fakt, że odrobione straty negatywnie wpłynęły na koncentrację reprezentantek Polski. Partia zakończyła się ich zwycięstwem 24:22.

Pierwsze akcje drugiej części meczu, podobnie jak w secie otwarcia, należały do reprezentantek Polski (4:1, 7:4). Szybko jednak łotewski duet zniwelował straty i choć to Wojtasik i Kociołek prowadziły w kolejnych akcjach (11:10, 13:11), to gra przeciwniczek rozkręcała się coraz mocniej. Coraz większa presja, pod jaką znajdowały się Polki, nie sprzyjała ich grze, a coraz mniej skuteczne zagrania biało-czerwonych i wygrane akcje pary z Łotwy zmieniły team będący na prowadzeniu. Graudina i Kravcenoka poszły z ciosem od razu, zbudowały dwupunktową przewagę (16:14), której nie oddały już do samego końca. Dodatkowo wykorzystały też od razu pierwszą okazję na zakończenie seta i całego meczu.

Wojtasik/Kociołek (POL) – Graudina/Kravcenoka (LAT) 0:2
(22:24, 18:21)