Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Nieudane otwarcie Fijałka i Bryla

Plażowe ME: Nieudane otwarcie Fijałka i Bryla

W niedzielę Grzegorz Fijałek i Michał Bryl odebrali brązowe medale w pięciogwiazdkowym turnieju World Tour w Wiedniu, a we wtorek rozpoczęli kolejny bój – w plażowych mistrzostwach Europy. Takie tempo odcisnęło się na ich grze w pierwszym spotkaniu, w którym niespodziewanie ulegli reprezentantom Turcji.

Polska para, która jeszcze w niedzielę rywalizowała na piasku w Wiedniu, nie zaliczyła dobrego wejścia w mecz. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek po ostatnim World Tourze i niemalże z marszu przystąpili do mistrzostw Europy. Wykorzystali to reprezentanci Turcji, którzy punktowali raz po raz i rozpoczęli pierwszą odsłonę od prowadzenia 4:0. Przeciwnicy zaskoczyli trochę biało-czerwonych, ale nie na tyle, by ci dali się zdominować. W kolejnych akcjach Fijałek i Bryl łapali kolejne punkty, odrabiali straty, a po udanej serii wyrównali po 6. Cały czas jednak nie mogli w pełni złapać swojego rytmu, co sprzyjało tureckim rywalom. W połowie seta polskiej dwójce udało się wreszcie wyjść na prowadzenie (15:14), przeciwnicy cały czas jednak trzymali się. Doświadczeni Polacy przetrzymali ich w końcówce i wygrali seta.

Tureccy siatkarze zorientowali się, że w tym spotkaniu polska dwójka nie spisuje się do końca tak, jak do tej pory, a ostatni turniej i podróż do Moskwy odbijają się na jej grze. Dlatego też Giginoglu i Gogtepe cały czas naciskali, czekając też na potknięcia biało-czerwonych. Druga odsłona spotkania miała różne oblicza, na jej początku Turcy prowadzili 5:3, ale reprezentanci naszego kraju po pewnym czasie zdołali przejąć inicjatywę i delikatnie wysunęli się na czoło (14:13). Seria punktów dała jednak rywalom prowadzenie 19:16, a ci nie wypuścili swojej szansy z rąk i doprowadzili w meczu do remisu.

W tie-breaku Fijałek i Bryl cały czas gonili wynik i trudno im było zapunktować w serii. Cały czas wynik opierał się jednak na remisie, a siatkarze z Turcji nie mieli możliwości, by odskoczyć punktowo od biało-czerwonych. W najważniejszym momencie seta im się to jednak udało. Ostatnie akcje meczu należały już w pełni do rywali, którzy wygrali cztery ostatnie piłki i zapisali zwycięstwo na swoim koncie

Fijałek/Bryl (POL) – Giginoglu/Gogtepe (TUR)  1:2
(21:19, 18:21, 11:15)