Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Nierówny, ale wygrany mecz Wojtasik/Kociołek

Plażowe ME: Nierówny, ale wygrany mecz Wojtasik/Kociołek

Druga z polskich dwójek w żeńskim turnieju mistrzostw Europy także zapisała zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w zawodach. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokonały szwajcarski duet Caluori/Gerson, choć w meczu nie obyło się bez problemów. Drugą partię rywalki wygrały bardzo wysoko, jednak w tie-breaku reprezentantki Polski pokazały już swoją siłę i wygrały go pewnie.

Szwajcarki dość szybko znalazły sposób na grę polskiego duetu, wypracowując przewagę (1:3, 2:5) Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przez dłuższy czas próbowały nawiązać do gry przeciwniczek, ale te utrzymywały przewagę (9:12). Sytuacja zaczęła zmieniać się w połowie partii premierowej, a coraz lepiej czytać grę rywalek zaczęły reprezentantki Polski. To zaowocowało prowadzeniem 14:13. Zawodniczki znad Wisły zaczęły wykorzystywać nieskończone akcje rywalek, wypracowały dwupunktową nadwyżkę, a następnie dołożyły do niej kolejny punkt (18:15). Szwajcarska dwójka zdołała jeszcze w tym secie niebezpiecznie zbliżyć się z wynikiem, ale w ostatnich akcjach nie radziła już sobie dobrze, a partię wygrały biało-czerwone.

O drugiej odsłonie polskie siatkarki będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Caluori i Gerson od pierwszych akcji przeważały i choć w pierwszej fazie seta prowadzenie budowały powoli, tak z każdą chwilą brylowały na boisku coraz mocniej (10:6). Gra reprezentantek Polski stanęła przy wyniku 8:13. Od tego momentu już do końca tej odsłony wszystkie akcje padły łupem Szwajcarek. Te nie myliły się w ogóle, za to Polki zupełnie odpuściły i nie radziły sobie z grą, przegrywając wszystkie piłki do końca seta.

Mimo tak nieudanego seta, Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokazały charakter w tie-breaku. Od pierwszych akcji nie pozwoliły rywalkom na wiele, odskakując na 4:1. Co prawda Szwajcarki zbliżyły się na 3:4, ale to był ostatni moment, w którym nawiązały walkę. Polki odskoczyły następnie na 7:3, a w kolejnych akcjach tylko powiększały swój dystans (10:6, 12:7). Dwie ostatnie akcje w całym meczu również należały do nich, a całego trzeciego seta zamknęły wynikiem 15:8.

Wojtasik/Kociołek (POL) – Caluori/Gerson (SUI) 2:1
(21:18, 8:21, 15:8)