Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Zwycięstwo Fijałka i Bryla

Plażowe MŚ: Zwycięstwo Fijałka i Bryla

fot. fivb-org

W plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu startują dwie polskie pary, a jako pierwsi rywalizację rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polacy w grupie B zmierzyli się z marokańską parą Abicha/Elgraoui i bez większych problemów pokonali rywali 2:0. Przed naszymi zawodnikami jeszcze niedzielny mecz z Niemcami i wtorkowe starcie z łotewską parą Plavins/Tocs.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl jako jedna z dwóch polskich par męskich biorących udział w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu rywalizację rozpoczęli już pierwszego dnia. Biało-czerwoni trafili do grupy B, gdzie ich pierwszymi rywalami byli Zouheir Elgraoui i Mohamed Abicha z Maroka.Ku zaskoczeniu wszystkich początek spotkania był wyrównany, ale Polacy, którzy występowali w roli faworytów od stanu 5:5 zaczęli przejmować inicjatywę. Fijałek i Bryl szybko odskoczyli rywalom na trzy punkty (9:6), a na przerwę techniczną schodzili już przy prowadzeniu 14:7. Po powrocie na boisko nasi siatkarze utrzymywali tę bezpieczną przewagę, jednak w końcówce pozwolili rywalom na nieco więcej Ostatecznie przy stanie 20:15 wykorzystali pierwszą piłkę setową i objęli prowadzenie w meczu.

W drugiej partii również po wyrównanym początku biało-czerwoni odskoczyli rywalom i już do końca spotkania kontrolowali przebieg wydarzeń. Polacy mieli spora przewagę na siatce, a rywale nie mogli sobie poradzić z ich zagrywkami (12:6). W pewnym momencie przewaga naszych siatkarzy wzrosła już do siedmiu punktów (17:10), a piłkę meczową Bryl i Fijałek mieli przy stanie 20:14. Marokańczycy wygrali jeszcze dwie wymiany i w końcu musieli uznać wyższość reprezentantów Polski. Kolejne mecze w grupie B Bryl i Fijałek rozegrają w niedzielę (z niemiecką parą Bergmann/Harms) i we wtorek (z Łotyszami Plavins/Tocs).

grupa B:
Fijałek/Bryl POL – Abicha/Elgraoui MAR 2:0
(21:15, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved