Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Wojtasik i Kociołek po trzeciej porażce odpadły z turnieju

Plażowe MŚ: Wojtasik i Kociołek po trzeciej porażce odpadły z turnieju

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie zdołały awansować do fazy pucharowej plażowych mistrzostw świata w Hamburgu. Polki przegrały swój trzeci mecz w grupie B, ulegając w dwóch setach austriackiej parze Schützenhöfer/Plesiutschnig i zajęły czwarte miejsce w grupie. Polki z pewnością występu w Hamburgu nie będą mogły zaliczyć do udanych.

Katharina Schützenhöfer i Lena Plesiutschnig z Austrii były ostatnimi rywalkami w grupie B plażowych mistrzostw świata Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek. Polki by zająć trzecie miejsce w grupie i awansować do fazy pucharowej turnieju musiały ten mecz wygrać i to najlepiej wysoko.

Polki dobrze weszły w to spotkanie uzyskując już na samym początku dwupunktową przewagą (3:1), ale Austriaczki po skutecznym bloku doprowadziły do remisu 4:4. Wynik dość długo oscylował wokół remisu, ale to Kociołek i Wojtasik cały czas musiały gonić rywalki (9:9). Na przerwę techniczną po autowym bloku Kingi Wojtasik Austriaczki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem. Po powrocie na boisko nadal trwała zacięta walka punkt za punkt, w końcu po błędzie rywalek na prowadzenie wyszły biało-czerwone (14:13). Gdy siatkarki z Austrii straciły kolejny, trzeci z rzędu już punkt, poprosiły o przerwę. Poli odskoczyły przeciwniczkom na cztery punkty (17:13), ale Austriaczki wykorzystały słabszy moment w przyjęciu Katarzyny Kociołek i odrobiły część strat. Po przerwie na życzenie naszych zawodniczek rywalki w końcówce doprowadziły do remisu 19:19, głównie dzięki skutecznej zagrywce. Po ataku Kociołek to Polki miały piłkę setową, ale… popsuły serwis. Ostatnie wymiany należały już do Schützenhöfer i Plesiutschnig, które wygrały pierwszego seta 23:21.

Początek drugiej partii należał do siatkarek z Austrii, które wyszły na prowadzenie 4:2. Ambitnie walczące z rywalkami i wiatrem, który zerwał się w Hamburgu Polki doprowadziły do remisu 5:5, ale rywalki znów zdołały odskoczyć (9:6). Reprezentantki Polki po stracie trzech punktów z rzędu poprosiły o przerwę, ale po niej wciąż popełniały proste błędy, a przewaga Austriaczek rosła. Na przerwie technicznej Schützenhöfer i Plesiutschnig prowadziły 15:6, a biało-czerwone wydawały się być pogodzone z losem i porażką. Pod koniec przerwy technicznej nasze siatkarki poprosiły jeszcze o przerwę medyczną. Po powrocie do gry obraz wydarzeń na boisku nie uległ zmianie – Austriaczki z łatwością zdobywały kolejne punkty (18:6), a Polki czekały na koniec meczu. Ostatecznie Austriaczki wygrały tego seta 21:8 i całe spotkanie 2:0. Dla Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek trzecia porażka w turnieju oznacza już koniec emocji i odpadnięcie z dalszych gier turnieju plażowych mistrzostw świata.