Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Udany początek Kantora i Łosiaka

Plażowe MŚ: Udany początek Kantora i Łosiaka

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w swoim pierwszym meczu w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu zmierzyli się z rosyjską parą Hudjakow/Weliczko. Biało-czerwoni rozgromili rywali w pierwszej partii ,ale w drugiej musieli się już napracować i wygrali dopiero na przewagi, od zwycięstwa zaczynając swój udział w turnieju.

W sobotę do gry w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu włączyli się Piotr Kantor i powracający po kontuzji Bartosz Łosiak. Polacy trafili do grupy G, a ich pierwszymi rywalami byli Rosjanie Maksim Hudjakow i Igor Weliczko.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla polskich siatkarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Po skutecznych zagrywkach Piotra Kantora, który nie od przejścia był również w bloku biało-czerwoni prowadzili już 9:3. Rosjanie mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataku dzięki czemu kilkupunktowa przewaga naszych zawodników utrzymywała się cały czas. Po sprytnym plasie Bartosza Łosiaka biało-czerwoni zeszli na przerwę techniczną przy prowadzeniu 14:7, a po powrocie na boisko wygrali jeszcze dwie kolejne wymiany. W końcówce reprezentanci Polski raz po raz zdobywali punkty atakiem, a piłkę setową mieli już przy stanie 20:9. Seta wynikiem 21:10 zakończył Bartosz Łosiak sprytnym skrótem w wolne pole.

Początek drugiej partii był dość wyrównany, jednak od stanu 3:3 Polacy odskoczyli rywalom na trzy punkty i Rosjanie poprosili o przerwę. Świetnie w bloku spisywał się Piotr Kantor, a nasi siatkarze cały czas utrzymywali bezpieczny, kilkupunktowy dystans nad przeciwnikami. Przed przerwą techniczną Polacy popełnili kilka prostych błędów, ale wciąż prowadzili 12:9. Rosjanie zmniejszyli straty do jednego punktu (13:12), a po skutecznym bloku na Piotrze Kantorze doprowadzili do wyrównania. Wynik dość długo oscylował wokół remisu (14:14, 16:16), ale gdy rywale popisali się kolejnym skutecznym blokiem i wyszli na prowadzenie, biało-czerwoni poprosili o przerwę. Po powrocie na boisko Rosjanie cały czas byli o krok przed reprezentantami Polski i to oni jako pierwsi mieli piłkę setową przy stanie 20:19. W kolejnej akcji świetnym blokiem popisał się Kantor, a po chwili rywale pomylili się w ataku i biało-czerwoni mieli pierwszą piłkę meczową. Wykorzystali dopiero drugą i pokonali Hudjakowa i Weliczkę 23:21 wygrywając całe spotkanie 2:0.

Kolejne spotkanie w grupie G Kantor i Łosiak rozegrają w niedzielę z rywalami z Urugwaju, a we wtorek zmierzą się z parą Gibb/Crabb z USA.