Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-21: Tylko jedna polska para przebrnęła przez kwalifikacje

Plażowe MŚ U-21: Tylko jedna polska para przebrnęła przez kwalifikacje

fot. FIVB

Dwie polskie pary siatkarek walczą w eliminacjach do głównych rozgrywek mistrzostw świata U-21. Wysokie rozstawienie pozwoliło duetowi Adamek/Kwiatkowska uniknąć meczu w I rundzie kwalifikacji. Od niej swój udział w turnieju rozpoczęła para Kłoda/Trybuła, jednak żadna z polskich par żeńskich nie przebrnęła przez kwalifikacje. W turnieju męskim w eliminacjach awans do turnieju głównego wywalczył team Łysikowski/Paszkowski. 

W pierwszym spotkaniu para Kłoda/Trybuła w pół godziny poradziła sobie ze słowackimi plażowiczkami Sandanusova/Ruzbaska. Rywalki w żaden sposób nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki i to reprezentantki naszego kraju nadawały ton boiskowym wydarzeniom, pewnie prowadząc od początku do końca.W kolejnym spotkaniu było podobnie. Po gładko wygranej pierwszej odsłonie Polki nie miały problemów, by zakończyć starcie w drugim secie, budując prowadzenie (14:9, 16:10). Mimo że Greczynki Manavi/Parisaki w samej końcówce zbliżyły się do biało-czerwonych na trzy punkty straty, to jednak nie były w stanie mocniej zagrozić polskiej dwójce. Kłoda i Trybuła tym razem, by pokonać rywalki, potrzebowały o cztery minuty więcej niż w pierwszym meczu.

Agnieszka Adamek i Aleksandra Kwiatkowska w pierwszej rundzie otrzymały wolny los. W kolejnej zmierzyły się z włoską parą Lantignotti/Traballi. Jak się okazało, ich pierwszy mecz w Lecernie był zarazem ostatnim. W pierwszym secie biało-czerwone miały ogromną szansę na wygraną, wypuściły ją jednak z rąk w końcówce i przegrały po walce 20:22. W drugiej partii przewaga Włoszek była już wyraźniejsza i to one po wygranej do 17 awansowały do kolejnej rundy kwalifikacji.

W decydującym spotkaniu o awansie do turnieju głównego Martyna Kłoda i Agata Trybuła zmierzyły się rumuńską parą Matei/Vaida. Zacięta walka trwała od początku spotkania, jednak Polki przegrały końcówkę pierwszego seta i po wygranej do 18 na prowadzenie wyszły rywalki. Biało-czerwone nie zamierzały się jednak poddawać. W zaciętej końcówce drugiej partii to one zachowały więcej zimnej krwi i wygrywając 22:20, doprowadziły do tie-breaka. Niestety, w decydującej partii Polki nie były już w stanie nawiązać walki – zawodniczki z Rumunii wygrały 15:7 i to one zagrają w turnieju głównym mistrzostw świata do lat 21.

I runda:
Sandanusova/Ruzbaska SVK [13] – Kłoda/Trybuła POL [20] 0:2

(10:21, 15:21)

II runda:
Kłoda/Trybuła POL [20] – Manavi/Parisaki GRE [4] 2:0
(21:15, 21:18)
Lantignotti/Traballi ITA [18] – Adamek/Kwiatkowska POL [2] 2:0
(22:20, 21:17)

III runda:
Matei/Vaida ROU [21] – Kłoda/Trybuła POL [20] 2:1
(21:18, 20:22, 15:7)

W turnieju męskim Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski swoje zmagania rozpoczęli od drugiej rundy kwalifikacji. W II rundzie Polacy trafili na dość egzotycznych rywali z Chin. Pierwszy set wysoko wygrany przez biało-czerwonych uśpił chyba ich czujność, bowiem w drugiej partii rywale pokazali, co potrafią. Niestety, w końcówce naszym siatkarzom nie udało się dogonić wyniku, przegrali do 19 i o awansie do kolejnej rundy musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim Łysikowski i Paszkowski pewnie wygrali do 10 i mogli się przygotowywać do kolejnego meczu.

W spotkaniu decydującym o awansie biało-czerwoni zmierzyli się z angielską parą Batrane/Jones. Mecz ten okazał się o wiele łatwiejszy dla Polaków niż poprzedni. Łysikowski i Paszkowski pewnie pokonali rywali do 14 i 16, zapewniając sobie tym samym awans do turnieju głównego mistrzostw świata do lat 21.

II runda:
Łysikowski/Paszkowski POL [1] – L.F. Dai/Z.H. Chen CHN [16] 2:1
(21:14, 19:21, 15:10)

III runda:
Łysikowski/Paszkowski POL [1] – Batrane/Jones ENG [8] 2:0
(21:14, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved