Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Plażowe MŚ U-19: Rosyjskie duety najlepsze

fot. Aleksandra Twardowska

W Chinach zakończyły się plażowe mistrzostwa świata do lat 19. Zarówno w turnieju siatkarzy, jak i siatkarek najlepsze okazały się pary z Rosji. Złote krążki wywalczyły duety Boczarowa/Woronina oraz Szekunow/Weretiuk. Polskie pary z turniejem pożegnały się na etapie ćwierćfinałów.

Zarówno w turnieju siatkarek, jak i siatkarzy duety, które wyeliminowały biało-czerwone pary z rywalizacji w Chinach, zdobywały medale. Po pokonaniu Gierczyńskiej i Jundziłł hiszpański team Alvarez/Moreno uległ w półfinale późniejszym triumfatorkom z Rosji. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego postawiła jednak Boczarowej i Woroninie trudne warunki, a mecz zakończył się w tie-breaku. W pierwszym starciu półfinałowym Amerykanki dość gładko przegrały z Schoon/Van Driel. Para z Hiszpanii, by finalnie stanąć na najniższym stopniu podium, musiała rozegrać w niedzielę kolejnego tie-breaka. Tym razem jednak okazał się on dla niej zwycięski, choć rywalki ze Stanów Zjednoczonych walczyły w tym spotkaniu do samego końca. Amerykanki trochę z własnej winy doprowadziły do takiego zakończenia, nie wykorzystały bowiem świetnego początku i szybkiej wygranej w partii premierowej. Następnie pozwoliły rozegrać się rywalkom, a te nie wypuściły szansy z rąk. Bardzo ciekawe widowisko stworzyły pary finałowe. To starcie także wymagało rozegrania trzech setów, a każdy kończył się emocjonującymi końcówkami. Tak naprawdę o wygranej Rosjanek decydowały niuanse, a wynik mógł odwrócić się bardzo szybko na korzyść pary holenderskiej. Chłodne głowy i co ważne trochę lepsza postawa w polu siatkarek z Rosji zapewniły im wygraną w tym meczu, a także końcowe mistrzostwo świata do lat 19.turniej siatkarek:
półfinały:
Newberry/Sparks (USA) – Schoon/Van Driel (NED) 0:2
(13:21, 16:21)
Boczarowa/Woronina (RUS) – Alvarez/Moreno (ESP) 2:1
(21:16, 18:21, 15:8)
mecz o 3. miejsce:
Newberry/Sparks (USA) – Alvarez/Moreno (ESP) 1:2
(21:10, 18:21, 12:15)
finał:
Schoon/van Driel (NED) – Boczarowa/Woronina (RUS) 1:2
(21:19, 19:21, 13:15)

Duet, który wyeliminował z mistrzostw polską dwójkę Poznański/Miszczuk, zaszedł w turnieju aż do finału. Pfretzschner/John po wygranej z Polakami w półfinale stoczył trzysetową walkę z Argentyńczykami. Niemcy przegrali pierwszą partię, ale następnie dość wyraźnie przejęli inicjatywę na boisku i pewnie wygrywali kolejne sety. We wcześniejszym półfinale spotkały się dwie pary z Rosji. W bratobójczym starciu w dwóch zaciętych setach lepsi okazali się Szekunow/Weretiuk i awansowali do walki o złoto. Ich rodacy Gusiew/Szustrow powetowali sobie tę porażkę w meczu o trzecie miejsce, wygrywając z Argentyńczykami w dwóch partiach. Finał zakończył się także w minimalnej liczbie setów. Niemcy starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom, ale to Szekunow i Weretiuk pewni siebie zmierzali po zwycięstwo w każdym z setów i całym meczu, by następnie móc wskoczyć na najwyższy stopień podium.

turniej siatkarzy:
półfinały:
Szekunow/Weretiuk (RUS) – Gusiew/Szustrow (RUS) 2:0
(24:22, 21:19)
Zelayeta/Amieva (ARG) – Pfretzschner/John (GER) 1:2
(16:21, 21:10, 9:15)
mecz o 3. miejsce:
Gusiew/Szustrow (RUS) – Zelayeta/Amieva (ARG) 2:0
(21:18, 21:16)
finał:
Szekunow/Weretiuk (RUS) – Pfretzschner/John (GER) 2:0
(21:19, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved