Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ: Piąty mecz i piąte zwycięstwo Polaków

Plażowe MŚ: Piąty mecz i piąte zwycięstwo Polaków

fot. FIVB

Trzy polskie duety walczą w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Wiedniu. Reprezentanci Polski rozegrali już w sumie pięć spotkań, a w żadnym nie stracili nawet seta. W poniedziałek drugą wygraną odnieśli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy okazali się lepsi od Argentyńczyków. Dzisiaj jeszcze drugi grupowy mecz przed duetem Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak.

Polacy w pierwszej fazie seta premierowego mogli liczyć na błędy przeciwników, a gdy do tego Bartosz Łosiak dołożył punkt zagrywką, biało-czerwoni prowadzili wyraźnie 7:4. Argentyńczycy nie odpuszczali, a Capogrosso udaną kontrą, a następnie blokiem wyrównał stan seta (10:10). To on jednak ważny atak posłał w aut, dając polskiej dwójce prowadzenie 15:13. Rywale poprosili o czas, ale po powrocie do gry koncertowo zaczęli grać reprezentanci Polski. Na ich konto wpadał punkt za punktem. Świetnie zagrywał Łosiak, na siatce rządził Kantor, a w wyniku tego Polacy wygrali w secie, po serii sześciu zdobytych punktów.Drugą odsłonę obie drużyny rozpoczęły od błędu Łosiaka oraz punktującej zagrywki Azaada, ale chwilę później Piotr Kantor serwisem po siatce wyprowadził Polaków na prowadzenie 3:2. W kolejnych minutach obie pary wymieniały się skutecznymi atakami, ale co chwilę dobrze w polu spisywał się Łosiak, kończąc też kontry. Gdy do tego dopisał też udane zagrywki, przewaga biało-czerwonych była bardzo wyraźna (12:7). Capogrosso udanym blokiem dał swojemu partnerowi sygnał do pogoni za Polakami, co przy mocnych uderzeniach zaczęło przynosić skutek. Argentyńczycy zbliżyli się na 14:15. Reprezentanci naszego kraju poprosili o czas, a po nim ponownie zdominowali boisko. Do końca partii pozwolili rywalom zdobyć jedynie punkt. Wyśmienicie w ostatnich akcjach spisywał się Bartosz Łosiak, atakując niezwykle skutecznie.

To druga wygrana w fazie grupowej Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Przed polską parą jeszcze jedno spotkanie w tym etapie mistrzostw świata. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z amerykańskim duetem Gibb/Crabb. Ma on także na swoim koncie dwa wygrane spotkania i w żadnym nie stracił seta.

Kantor/Łosiak (POL) – Capogrosso/Azaad (ARG) 2:0
(21:15,  21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved