Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Mocne otwarcie Fijałka i Bryla, Włosi bez szans

Plażowe MŚ: Mocne otwarcie Fijałka i Bryla, Włosi bez szans

W Wiedniu wystartowały mistrzostwa świata w siatkówce plażowej, w której udział biorą trzy polskie pary męskie. W piątek rozgrywki rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy spisali się wyśmienicie i nie dali szans reprezentantom Włoch. Dwie pozostałe biało-czerwone dwójki: Prudel/Kujawiak i Kantor/Łosiak rozpoczną turniej w sobotę.

Mimo że pierwsze akcje piątkowego spotkania należały do Alexa Ranghieriego, to świetne bloki Michała Bryla wyprowadziły polską dwójkę na czoło (6:3). Włosi zupełnie pogubili się i to biało-czerwoni nadawali ton grze, zwłaszcza Bryl, który był nie do przejścia na siatce (9:5). Reprezentanci Polski nie wystrzegali się jednak błędów – czy to w polu zagrywki, czy to w ataku. W dodatku Ranghieri raz po raz starał się potwierdzać, że blok jest także jego mocną stroną i w ten sposób na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. Od tego momentu do samego końca trwała zacięta walka. W ostatnich minutach autowe zbicie Carambuli dało Polakom szansę na zakończenie seta wygraną. I choć włoska dwójka poprosiła o przerwę, to po niej Michał Bryl potwierdził swoją dominację na siatce i blokiem zakończył partię.

Blokujący włoskiej pary otworzył kolejnego seta dwoma udanymi akcjami na siatce, ale wystarczyła chwila i seria punktów powędrowała na konto reprezentantów Polski. Po dwóch błędach rywali, kontrze Grzegorza Fijałka oraz kolejnej w tym meczu akcji w bloku Bryla było 7:3. Carambula z pola zagrywki zaczął odrabiać straty, a uderzenie z drugiej piłki Ranghieriego zminimalizowało różnicę (7:8). Gdy Włoch powtórzył zagranie, wynik wyrównał się, ale tylko na chwilę. Dwa udane zbicia Fijałka i błąd Carambuli szybko zbudowały trzypunktową nadwyżkę biało-czerwonych (12:9), którą obaj Polacy od razu podwyższyli (15:10). Świetnie w polu grał Fijałek, a Bryl w końcówce punktował raz za razem. Włosi nie byli w stanie nic zrobić, a polska para zakończyła mecz pewnym zwycięstwem.

Fijałek/Bryl (POL) – Ranghieri/Carambula (ITA) 2:0
(21:18, 21:15)