Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ: Kantor/Łosiak najlepsi, Fijałek/Bryl z 2. miejscem

Plażowe MŚ: Kantor/Łosiak najlepsi, Fijałek/Bryl z 2. miejscem

Zarówno para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz duet Grzegorz Fijałek i Michał Bryl walczyli we wtorkowych spotkaniach o pierwsze lokaty na zakończenie zmagań grupowych. Po ciężkiej przeprawie z Amerykanami team Kantor/Łosiak osiągnął cel, z kolei Fijałek i Bryl musieli uznać wyższość Holendrów i do kolejnego etapu awansowali z drugiego miejsca.

Pierwsze punkty w meczu zdobywali tylko… Polacy. Biało-czerwoni punktowali nie tylko dla siebie, ale i dla rywali, popełniając błędy. Kiedy w polu zagrywki stanął Bartosz Łosiak, jego bardzo dobre uderzenia zaczęły budować przewagę (5:2). Crabb nie pozostał dłużny i dwoma asami serwisowymi wyrównał stan seta. W kolejnej akcji Piotr Kantor dotknął siatki i to Amerykanie byli na minimalnym prowadzeniu 7:6. Jednak nie na długo, obaj biało-czerwoni potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję za linią końcową, ustawiając sobie kolejne akcje właśnie zagrywką. Świetne uderzenia obu polskich reprezentantów, a także blok Kantora i błąd rywali sprawiły, że przewaga Polaków była już znaczna (15:11). Gibb próbował jeszcze coś wskórać na siatce i odrobić straty, ale najpierw Łosiak, a następnie Kantor kolejnymi asami serwisowymi tylko zwiększyli dystans (19:14), a niedługo później zakończyć seta wygraną.

Niezwykle skuteczna postawa Kantora otworzyła rywalizację w kolejnej odsłonie. Prowadzenie Polaków nie utrzymało się jednak długo, a błąd Łosiaka wyrównał stan seta. To jednak biało-czerwoni byli nadal na fali wznoszącej, a kolejne udane zagrywki Łosiaka, wynikiem których był m.in. blok Kantora, pozwoliły reprezentantom naszego kraju zbudować po raz kolejny przewagę (7:3). Błędy polskiej dwójki nakręciły trochę grę przeciwników, którzy mozolnie starali się odrabiać straty. Połowa partii drugiej należała właśnie do nich i czteropunktowa nadwyżka (15:11) zamieniła się szybko w remis 15:15. Natomiast kolejny blok Gibba dał prowadzenie Amerykanom (16:15). Ci nie wypuścili szansy z rąk i po wyrównanej końcówce oraz akcji w bloku Gibba doprowadzili do tie-breaka.

W nim od samego początku trwała walka punkt za punkt, a obie pary dobre akcje przeplatały licznymi błędami z pola zagrywki. Gdy jednak Gibb popisał się kolejnym blokiem, a Crabb uderzył w kontrze, o czas poprosili biało-czerwoni, przegrywając wtedy 6:9. Jeszcze przez jakiś czas przewaga Amerykanów utrzymywała się, ale kontra Łosiaka wyrównała po 13. Zapowiadała się ciekawa i emocjonująca wymiana na zakończenie zmagań. Crabb w ważnym momencie uderzył w siatkę, dając Polakom piłkę meczową (15:14). Obie pary jeszcze grały przez jakiś czas, a amerykański duet bronił kolejne piłki meczowe. Nie zdołał jednak skutecznie odmienić losów seta i atak Łosiaka zamknął rywalizację w całym meczu.

Kantor/Łosiak – Gibb/Crabb (USA) 2:1
(21:17, 21:23, 18:16)

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zakończyli zmagania grupowe porażką. Polska dwójka przegrała z holenderskim duetem Brouwer/Meeuwsen w dwóch setach. Polacy mieli spore problemy z atakiem, nie kończyli akcji, popełniali błędy. Z tego względu od początku przewaga Holendrów rosła (8:4). Gdy Meeuwsen stanął w polu zagrywki rywale zupełnie odskoczyli, a po jego bloku było już 14:7. Bryl próbował ratować sytuację zagrywką, ale jego pojedyncze zagrania w tym elemencie nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych, a co najważniejsze skutecznych przeciwników. Całą partię premierową zakończył blok Meeuwsena.

On też rządził w tym elemencie na początku kolejnej odsłony, dając holenderskiej dwójce prowadzenie 5:3, a niedługo później zwiększając je do 8:5. Bryl próbował nawiązać walkę na siatce i o jego dwóch blokach oraz asie serwisowym Fijałka minimalna przewaga przeszła na polską stronę boiska (12:11). Gra się wyrównała, ale z czasem kontra Brouwera, a niedługo później blok Meeuwsena sprawiły, że na prowadzeniu znowu byli Holendrzy (19:17). Ostatnia akcja kończąca mecz i finalny punkt dla nich był podsumowaniem całego spotkania – blokiem zagrał Meeuwsen.

Brouwer/Meeuwsen (NED) – Fijałek/Bryl (POL) 2:0
(21:14, 21:18)