Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak odpadli z turnieju po porażce z Rosjanami

Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak odpadli z turnieju po porażce z Rosjanami

Konstantin Siemionow i Ilia Lieszukow stanęli na drodze Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka w 1/16 finału plażowych mistrzostw świata. Rosjanie bardzo łatwo wygrali pierwszego seta do 13, w drugim jednak biało-czerwoni zagrali lepiej. Było to jednak za mało, by wygrać. Kantor i Łosiak przegrali ten mecz 0:2 i odpadli już z turnieju w Hamburgu, kończąc mistrzostwa świata na miejscach 17-32.

W 1/6 finału plażowych mistrzostw świata w Hamburgu niepokonani dotąd Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się z zawsze groźnymi siatkarzami z Rosji – Ilią Lieszukowem i Konstantinem Siemionowem. Zwycięzca mógł świętować awans do czołowej szesnastki turnieju, porażka oznaczała koniec przygody z mistrzostwami świata.

Początek spotkania nie był zbyt szczęśliwy dla Polaków, którzy szybko przekonali się o sile bloku Konstantina Siemionowa. Rosjanie wyszli na prowadzenie 4:2, a po błędzie w ataku Piotra Kantora ich przewaga wzrosła do czterech punktów (7:3). Biało-czerwoni poprosili o przerwę, a po niej aplauz kibiców wzbudziła efektowna obrona nogą jednego z naszych zawodników. Semenow wciąż jednak stanowił na siatce przeszkodę nie do przejścia i Rosjanie prowadzili już 10:4. Polacy byli wyraźnie bezradni wobec zagrywek rywali, przegrywali walkę na siatce i przewaga rosyjskiej pary cały czas rosła (13:6). Na przerwie technicznej Siemionow i Lieszukow mieli siedem punktów przewagi, a po powrocie na boisko obraz gry nie uległ zmianie. Po zbiciu Ilii Lieszukowa rywale naszej pary prowadzili już 17:8, a piłkę setową mieli przy stanie 20:11. Polacy zdołali jeszcze wygrać dwie wymiany, jednak przy ataku Lieszukowa byli już bezradni i przegrali pierwszego seta do 13.

Podrażnieni wysoką porażką biało-czerwoni lepiej rozpoczęli druga partię, a gdy odskoczyli od rywali na dwa punkty (5:3), ci natychmiast przerwali grę i wykorzystali przerwę dla odpoczynku. Po bloku (kolejnym) Siemionowa Rosjanie doprowadzili do remisu 6:6, a gdy rywale wyszli na prowadzenie 8:7 o przerwę poprosili reprezentanci Polski. Nasi siatkarze znów mieli problemy z przyjęciem zagrywki Konstantina Siemionowa i kończeniem własnych akcji, jedna as serwisowy Bartosza Łosiaka spowodował, że znów doprowadzili do remisu 10:10. Kolejną zagrywkę nasz zawodnik zepsuł i na przerwie technicznej to Rosjanie mieli punkt przewagi. Po powrocie na boisko Rosjanie natychmiast odskoczyli na cztery punkty (15:11), a nasi siatkarze sprawiali wrażenie coraz bardziej bezradnych. Rywale grali swobodnie, wykorzystywali błędy biało-czerwonych i utrzymywali bezpieczny dystans. Ofiarna gra w obronie Polaków dała jednak rezultaty i nasi reprezentanci zmniejszyli straty do dwóch punktów (15:17), jednak końcówka należała do siatkarzy rosyjskich. Bartosz Łosiak nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego liniowego, który sygnalizował przekroczenie linii przy zagrywce (16:19), a Rosjanie po ataku Lieszukowa mieli piłkę meczową przy stanie 20:17. W kolejnej akcji mecz zakończył Ilia Lieszukow i to siatkarze z Rosji zagrają w 1/8 finału. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor odpadli z turnieju i zostali sklasyfikowani na miejscach 17-32 na mistrzostwach świata w Hamburgu.