Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak bez porażki wygrali grupę G

Plażowe MŚ: Kantor i Łosiak bez porażki wygrali grupę G

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak znakomicie jak na razie spisują się w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu. Po dwóch wcześniejszych zwycięstwach w grupie G Polacy zmierzyli się z amerykańską parą Gibb/Crabb, która również do tej pory była niepokonana. Biało-czerwoni pokonali rywali w dwóch setach i zakończyli rywalizację na pierwszym miejscu w tabeli.

Ostatni mecz w grupie G plażowych mistrzostw świata w Hamburgu pomiędzy Bartoszem Łosiakiem i Piotrem Kantorem a amerykańską parą Jacob Gibb/Taylor Crabb decydował o pierwszym miejscu. Zarówno Polacy jak i siatkarze z USA mieli przed tym spotkaniem po dwa zwycięstwa na swoim koncie

Początek meczy był wyrównany, ale to Amerykanie prowadzili 4:3 przy pierwszej zmianie stron boiska. Polacy szybko odrobili tę stratę i wyszli na prowadzenie 6:5. Do przerwy technicznej wciąż trwała zacięta walka punkt za punkt, ale biało-czerwoni cały czas byli o krok przed rywalami. Mecz obfitował w długie wymiany pełne obron, które mogły podobać się kibicom, a Polacy cały czas utrzymywali niewielką przewagę (13:11). Amerykanie w końcu zaczęli popełniać błędy i przewaga naszych siatkarzy wzrosła do czterech punktów (17:13). Tej straty rywale nie byli w stanie już odrobić. Plas Bartosza Łosiaka dał reprezentantom Polski piłkę setową przy stanie 20:16, a po chwili Piotr Kantor zakończył seta wygraną do 17.

Początek drugiego seta to znów walka punkt za punkt. Po długiej wymianie zakończonej plasem Bartosza Łosiaka Polacy prowadzili 4:3 przy pierwszej zmianie stron boiska. Potem jednak wyraźnie stanęli i po czterech punktach z rzędu dla rywali (4:7) poprosili o przerwę. Po krótkim odpoczynku biało-czerwoni odrobili część strat, aż w końcu dogonili rywali, doprowadzając do remisu 9:9. Na przerwie technicznej po skutecznym bloku Piotra Kantora nasi reprezentanci znów prowadzili jednym punktem. Po powrocie na boisko nadal nie do przejścia w bloku był Kantor (13:11), a nasi siatkarze cały czas utrzymywali niewielką przewagę. Po asie serwisowym Bartosza Łosiaka było już 17:15. W końcówce Amerykanie poprosili jeszcze o przerwę dla odpoczynku, a po niej pomylił się w ataku Piotr Kantor i na tablicy wyników był remis 18:18. Po dwóch atakach Bartosza Łosiaka to Polacy mieli piłkę meczową przy stanie 20:18, jednak nie zdołali jej wykorzystać. Amerykanie byli jednak bezradni wobec ataku Łosiaka w kolejnej akcji i nasi siatkarze wygrali tego seta do 19, a całe spotkanie 2:0. Tym samym Kantor i Łosiak bez porażki zakończyli rywalizację w grupie G.