Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl awansowali do 1/8 finału

Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl awansowali do 1/8 finału

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy do tej pory wygrali swoje wszystkie mecze w plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu, w 1/16 finału zmierzyli się z australijską parą Durant/Schumann. Rywale postawili poprzeczkę wysoko, mimo to biało-czerwoni pokonali rywali i awansowali do 1/8 finału. W tej fazie rozgrywek zmierzą się z piątek z brazylijską parą Andre/George.

W 1/16 finału plażowych mistrzostw świata w Hamburgu Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zmierzyli się z Cole Durantem i Damienem Schumannem z Australii. To biało-czerwoni byli faworytami tego pojedynku. Polacy wcześniej zanotowali trzy wygrane mecze w fazie grupowej.

Początek meczu był wyrównany i żaden z zespołów przez jakiś czas nie mógł sobie wypracować przewagi. Australijczycy grali niezwykle ambitnie (5:5), a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero tuż przed przerwą techniczną nasi reprezentanci po raz pierwszy wyszli na dwupunktowe prowadzenie, ale schodzili z boiska prowadząc już tylko 11:10.. Po powrocie na boisko Australijczycy w końcu zostali przełamani i przy stanie 14:11 dla biało-czerwonych poprosili o przerwę dla odpoczynku. Po skutecznym bloku Michała Bryla przewaga naszych siatkarzy wzrosła do pięciu punktów (18:13) i rywale nie byli w stanie odrobić takiej straty. Piłkę setową Polacy mieli przy stanie 20:15, a seta po ataku Michała Bryla po rękach rywali zakończyli zwycięstwem do 16.

Początek drugiej partii to znów wyrównana walka, ale po dobrej akcji na siatce Michała Bryla to biało-czerwoni prowadzili 4:3 przy pierwszej zmianie stron boiska. Do stanu 9:9 trwała zacięta walka punkt za punkt, a kibice mogli podziwiać kilka mocnych ataków oraz długie wymiany i świetne akcje w obronie. Potem Michał Bryl popisał się skutecznym blokiem, a Grzegorz Fijałek asem serwisowym, jednak na przerwie technicznej nasi siatkarze znów mieli tylko jeden punkt przewagi nad rywalami. Od stanu 13:11 to Australijczycy wygrali dwie wymiany z rzędu i nasi siatkarze poprosili o przerwę, a po niej wyszli na prowadzenie 15:14. Niestety tylko na chwilę, inicjatywę znów przejęli Durant i Schumann, jednak dobra gra Polaków, zwłaszcza Michała Bryla w bloku pozwoliła im odzyskać prowadzenie i odskoczyć rywalom na dwa punkty (18:16). Australijczycy natychmiast przerwali grę prosząc o przerwę, a po niej mając trochę szczęścia doprowadzili do remisu 19:19. Atak Grzegorza Fijałka dał biało-czerwonym piłkę meczową, a po chwili kolejny skuteczny blok Michała Bryla zakończył spotkaniem zwycięstwem Polaków.

W piątek Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zagrają w 1/16 finału. Ich rywalem będzie brazylijska para Andre/George.