Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl pokonali Łotyszy i wygrali swoją grupę

Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl pokonali Łotyszy i wygrali swoją grupę

Niezwykle zacięty przebieg miał mecz o pierwsze miejsce w grupie B plażowych mistrzostw świata w Hamburgu. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali pierwszego seta z łotewską parą Plavins/Tocs, jednak w drugiej partii musieli uznać wyższość rywali. W tie-breaku Polacy mieli siedem piłek meczowych i wykorzystali dopiero tę ostatnią, wygrywając ostatecznie cały mecz 2:1. Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Zarówno Grzegorz Fijałek i Michał Bryl jak i Łotysze Martins Plavins i Edgars Tocs po dwóch meczach grupowych mistrzostw świata mieli po dwa zwycięstwa. We wtorek obie pary spotkały się w ostatnim meczu grupy B, który miał zadecydować o pierwszym miejscu w grupie.

Od samego początku trwała twarda i wyrównana walka punkt za punkt. Przy pierwszej zmianie stron boiska to Polacy po ataku Michała Bryla prowadzili 4:3, a po chwili po ataku Grzegorza Fijałka i bloku Bryla odskoczyli rywalom na trzy punkty. Łotysze od razu poprosili o przerwę, ale po niej biało-czerwoni utrzymywali wypracowaną przewagę (9:6). Potem jednak ofiarnie grający w obronie siatkarze z Łotwy odrobili straty, jednak na przerwę techniczną to biało-czerwoni schodzili prowadząc 12:9 po skutecznym zbiciu Fijałka. Po powrocie na boisko nasi reprezentanci kontrolowali przebieg gry, cały czas utrzymując bezpieczną przewagę (14:11). Łotysze nie ustawali jednak w wysiłkach, coraz lepiej spisywał się Martins Plavins i przewaga Polaków topniała. Gdy na tablicy wyników widniał remis 17:17, nasi siatkarze poprosili o przerwę.W końcówce sprytny plas Fijałka dał Polakom piłkę setową przy stanie 20:18, a po chwili skuteczny blok Bryla zakończył pierwszą partię.

Drugiego seta od prowadzenia 3:1 rozpoczęli Plavins i Tocs, biało-czerwoni jednak błyskawicznie wyrównali i po ataku Michała Bryla wyszli na prowadzenie. Przy stanie 5:3 dla Polaków rywale poprosili o przerwę, a po niej znów doprowadzili do remisu. Gra się wyrównała, Edgars Tocs rywalizował na skuteczne bloki z Michałem Brylem, a na przerwie technicznej po udanym plasie Plavinsa to Łotysze mieli punkt więcej. Rywale po powrocie na boisko cały czas utrzymywali niewielką przewagę, która po autowym ataku Bryla wzrosła do trzech punktów (15:12). Polacy nie byli już w stanie odrobić tej straty. Po ataku Martinsa Plavinsa siatkarze z Łotwy mieli piłkę setową przy stanie 20:16. Biało-czerwoni poprosili jeszcze o przerwę, po niej zdobyli jeszcze dwa punkty, ale plas Plavinsa zakończył seta wygraną Łotyszy.

Początek tie-breaka był wyrównany, ale to Polacy po skutecznym bloku Bryla prowadzili 3:2 przy pierwszej zmianie stron boiska. Nie mogli jednak odskoczyć ambitnie grającym rywalom, a gdy po nieporozumieniu w przyjęciu Łotysze wyszli na prowadzenie 6:5, nasi siatkarze przerwali grę. Potem biało-czerwoni gonili rywali, którzy cały czas byli krok przed nimi, aż w końcu doprowadzili do remisu 9:9, a po bloku Bryla wyszli na prowadzenie. Gdy Michał Bryl po raz kolejny zatrzymał rywala, Łotysze poprosili o przerwę, a po niej zrobiło się nieco nerwowo i sędziowie musieli użyć żółtej kartki, by uspokoić siatkarzy obu zespołów. Po ataku Grzegorza Fijałka Polacy mieli piłkę meczową przy stanie 14:12, ale rywale obronili dwa meczbole i doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie Polacy skończyli dopiero siódmą piłkę meczową, a seta wynikiem 20:18 zakończył udany blok Michała Bryla. Biało-czerwoni wygrali cały mecz 2:1 i zajęli pierwsze miejsce w grupie B.