Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl odpadli w 1/8 finału, turniej już bez Polaków

Plażowe MŚ: Fijałek i Bryl odpadli w 1/8 finału, turniej już bez Polaków

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w 1/8 finału plażowych mistrzostw świata zmierzyli się z brazylijską parą Andre/George. Pierwszego seta nasi siatkarze dość łatwo przegrali, ale w drugim zrewanżowali się rywalom. Tie-breaka lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, ale roztrwonili czteropunktową przewagę i przegrali 11:15, odpadając z turnieju. Żadna z polskich par nie powalczy więc o medale mistrzostw świata.

W meczu 1/8 finału plażowych mistrzostw świata w Hamburgu Michał Bryl i Grzegorz Fijałek o awans do ćwierćfinału walczyli z Brazylijczykami George Souto Maior Wnderleyem i Andre Loyolą Steinem. Rywale zajmują 9. miejsce w rankingu World Tour (Polacy sklasyfikowani są na 5. miejscu), a ich największym sukcesem w tym sezonie był brązowy medal czterogwiazdkowego turnieju w chińskim Jinjiang pod koniec maja. Biało-czerwoni w tym turnieju nie brali akurat udziału, ale mogą się już pochwalić srebrnym medalem turnieju w Itapemie i brązowym z Ostravy.

Początek należał do siatkarzy z Brazylii, którzy wyszli na prowadzenie 3:1, a przy pierwszej zmianie stron mieli już trzy punkty przewagi. Canarinhos cały czas spisywali się lepiej od biało-czerwonych, powiększając swoją przewagę (8:4), Fijałek i Bryl w końcu jednak uporządkowali swoją grę i część strat odrobili (9:7). Na przerwie technicznej siatkarze z Ameryki Południowej mieli już tylko jeden punkt więcej od naszych zawodników. Po powrocie na boisko Brazylijczycy znów jednak odskoczyli na cztery punkty, prowadząc 15:11, a Polacy poprosili o przerwę. Mimo to przewaga rywali cały czas się utrzymywała (18:13), a piłkę setową Andre i George mieli przy stanie 20:15. Nasi siatkarze zdołali jeszcze zdobyć jeden punkt i ostatecznie przegrali pierwszego seta do 16.

Początek drugiej partii należał jednak do Fijałka i Bryla, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Biało-czerwoni po zmianie stron boiska nie zwalniali tempa i jeszcze powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów. Brazylijczycy próbowali odrabiać straty, ale mądra i konsekwentna gra reprezentantów Polski pozwoliła im zejść na przerwę techniczną przy wyniku 13:8. Po przerwie nasi siatkarze cały czas utrzymywali bezpieczny dystans nad rywalami (16:12) i podobnie jak rywale w pierwszym secie, piłkę setową mieli przy stanie 20:15. Polacy wykorzystali ją od razu i rewanżując się przeciwnikom za porażkę w pierwszym secie doprowadzili do tie-breaka.

Decydującą partię nasi siatkarze rozpoczęli od prowadzenia 4:1. Brazylijczycy wyraźnie stracili pewność siebie i pomysł na grę, a Fijałek i Bryl byli „w gazie” (6:2). Wysokie prowadzenie jednak uśpiło naszych siatkarzy i Canarinhos zdobyli trzy punkty z rzędu, a końcowy wynik znów stał się sprawą otwartą. Rywale w końcu doprowadzili do remisu 7:7, a po chwili objęli prowadzenie. Rozgorzała zacięta walka punkt a punkt, po chwili to biało-czerwoni prowadzili 11:10, jednak od tego momentu wyraźnie stanęli. Brazylijczycy zdobyli cztery punkty z rzędu i mieli piłkę meczową, którą od razu wykorzystali. Andre i George wygrali 15:11 i całe spotkanie 2:1, awansując tym samym do ćwierćfinału. Dla Grzegorza Fijałka i Michała Bryla turniej już się zakończył i w czołowej ósemce par w plażowych mistrzostwach świata zabraknie Polaków.