Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Druga wygrana Fijałka i Bryla

Plażowe MŚ: Druga wygrana Fijałka i Bryla

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w drugim swoim meczu plażowych mistrzostw świata w Hamburgu zmierzyli się z reprezentującą gospodarzy para Bergmann/Harms. Polacy wygrali pierwszego seta, w drugim jednak musieli uznać wyższość Niemców. Dopiero wygrana w tie-breaku pozwoliła naszym siatkarzom zapisać na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju.

Pierwsi grupowi rywale Grzegorza Fijałka i Michała Bryla na plażowych mistrzostwach świata w Hamburgu nie byli wymagający. Polacy szybko rozprawili się z parą z Maroka, ale w drugim meczu ich przeciwnikami byli reprezentujący gospodarzy Philipp Arne Bergmann i Yannick Harms. Niemcy przegrali swój pierwszy mecz w turnieju z łotewską para Plavins/Tocs, dlatego też bardzo chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo.

Początek meczu był dość wyrównany, a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga para. Od stanu 5:5 biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu i odskoczyli rywalom na bezpieczną odległość. Polacy utrzymali tę przewagę do przerwy technicznej, na którą zeszli z prowadzeniem 12:9. Po powrocie na boisko Fijałek i Bryl nie zwalniali tempa, wygrywając dwie kolejne akcje z rzędu i powiększając swoją przewagę. Niemcy mimo ambitnej walki nie byli w stanie doprowadzić do remisu, a biało-czerwoni spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku (16:12). Potem jednak Bergmann i Harms przy dopingu publiczności odrobili kilka punktów straty, zdobywając trzy punkty z rzędu (17:16), końcówka jednak należała do reprezentantów Polski. Bryl i Fijałek piłkę setową mieli przy stanie 20:17 i od razu w kolejnej akcji zakończyli pierwszego seta wygraną.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy, którzy prowadzili już 4:1, ale Polacy błyskawicznie doprowadzili do remisu. Niemcy jednak cały czas byli o krok przed naszymi zawodnikami i to oni zeszli na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Po przerwie Bergmann i Harms grali coraz skuteczniej, a ich przewaga wzrosła do trzech punktów (15:12). Polacy próbowali odrobić straty, ale zdobywanie punktów przychodziło im niezwykle trudno. Niemcy już nie wypuścili swojej szansy do końca seta i wygrali dość pewnie do 16, doprowadzając do tie-breaka.

Podrażnienie przegranym setem biało-czerwoni decydującą partię rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 3:0. Polacy nie zamierzali zwalniać tempa, grali niezwykle skutecznie i po chwili było już 6:1. Dopiero wówczas Niemcy otrząsnęli się i wrócili do gry, było już jednak za późno, by dogonić świetnie grających Fijałka i Bryla. Nasi siatkarze prowadzili 10:4, potem 12:6 i do końca seta nie dali się już dogonić. Polacy wygrali 15:9 i dzięki temu zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju. We wtorek Fijałek i Bryl zagrają o pierwsze miejsce w grupie z niepokonanymi Łotyszami Plavins/Tocs.