Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Druga porażka Kociołek i Wojtasik, Polki pod ścianą

Plażowe MŚ: Druga porażka Kociołek i Wojtasik, Polki pod ścianą

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek były bardzo blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa w plażowych mistrzostwach świata rozgrywanych w Hamburgu. Niestety, biało-czerwone przegrały w tie-breaku z niemiecką parą Körtzinger/Schneider i mają na swoim koncie już dwie porażki w grupie B. Ostatnią szansą na awans z grupy będzie poniedziałkowy mecz z rywalkami z Austrii, ale nawet wygrana może nie dać naszym siatkarkom trzeciego miejsca.

Po porażce w pierwszym meczu z rywalkami z Łotwy Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek liczyły na wygraną w drugim swoim meczu w grupie B plażowych mistrzostw świata. Przeciwniczkami biało-czerwonych w sobotę były Leonie Körtzinger i Sarah Schneider, reprezentujące gospodarzy, które również przegrały swój pierwszy mecz.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Wyczerpujące, długie wymiany przynosiły punkty raz jednej, raz drugiej drużynie, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Wynik cały czas oscylował wokół remisu i dopiero od stanu 15:15 Niemkom udało się odskoczyć na dwa punkty. Nasze siatkarki zdołały jeszcze tę stratę odrobić, a następnie przy stanie 20:19 dla rywalek Polki obroniły piłkę setową i wygrały kolejną wymianę, będąc już o krok od wygrania seta. Niestety, kolejne trzy piłki należały do gospodyń i to one zwyciężyły po emocjonującej końcówce 23:21.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły drugiego seta, prowadziły 3:1, potem 6:3 i cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Lepsza zagrywka i brak błędów własnych spowodowały, że Wojtasik i Kociołek na przerwie technicznej miały już pięć punktów przewagi. Po powrocie na boisko rywalki odrobiły część strat (13:10), ale biało-czerwone znów im odskoczyły i przy stanie 20:15 miały piłkę setową. Niemki jeszcze ją obroniły, ale w kolejnej wymianie były już bez szans i o zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

W decydującej partii najpierw to Polki prowadziły 3:2, potem inicjatywę przejęły rywalki. Niemki wyszły na prowadzenie 6:4, ale nasze siatkarki błyskawicznie odrobiły straty i doprowadziły do remisu. Wówczas gospodynie ponownie odskoczyły na trzy punkty (9:6) i znów tę przewagę straciły. Grające jak w transie Wojtasik i Kociołek znów wyrównały (11:11) i… nagle stanęły. Zamiast pójść za ciosem mogły tylko bezradnie przyglądać się, jak Körtzinger i Schneider zdobywają kolejne punkty, aż do końca seta. Niemki wygrały 15:11 i całe spotkanie 2:1.

Trzeci mecz w grupie B nasze reprezentantki rozegrają w poniedziałek, a ich rywalkami będzie austriacka para Schützenhöfer/Plesiutschnig. Polki wciąż jeszcze mają szansę na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej, muszą jednak wygrać to spotkanie i to najlepiej wysoko.