Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Plażowe MŚ: Fijałek/Bryl z trudnościami na początku i pewną wygraną na końcu

Plażowe MŚ: Fijałek/Bryl z trudnościami na początku i pewną wygraną na końcu

Dwie wygrane na koncie w rundzie grupowej mistrzostw świata w siatkówce plażowej mają Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Polska dwójka skutecznie spisuje się na boiskach w Wiedniu i w niedzielę pokonała parę z Urugwaju. Przeciwnicy napsuli Polakom trochę krwi w pierwszej odsłonie, ale w kolejnej nie mieli już nic do powiedzenia.

Młoda urugwajska para swoją grę w pierwszych akcjach meczu opierała na skutecznym bloku. Polacy nie byli w stanie przedrzeć się przez ręce Vieyto, a rywale po czwartym w pierwszym secie bloku prowadzili 8:6. Biało-czerwoni przeczekali dobry moment przeciwników, a następnie zaczęli punktować po błędach własnych, które mnożyły się w ataku Urugwajczyków. Gdy Fijałek dołożył do tego kontrę, a Bryl zaczął pracować blokiem, przewaga na koncie polskiej dwójki bardzo szybko urosła (17:13). Biało-czerwoni nie mogli jednak spokojnie dograć seta, a ich nieskończone akcje na punkty zaczął zamieniać Cairus. W natarciu pomylił się też Bryl i w ważnym momencie partii był remis 19:19. Wygrana nie przyszła polskiej dwójce łatwo, a przy zaciętej grze kolejny w tym secie blok Vieyto dał Urugwajczykom piłkę setową. Opanowanie i odpowiedni wgląd w sytuację na boisku pozwoliły jednak biało-czerwonym triumfować. A partię zakończyły trzy udane akcje Polaków.

Powrót do gry po przerwie nie zmienił nic, a kolejne punkty wędrowały na konto reprezentantów naszego kraju. Mylili się rywale, dobrze za linią końcową boiska spisywał się Fijałek, co przy kontrze Bryla dało biało-czerwonym prowadzenie 4:0. Szybko wypracowana nadwyżka trochę jakby zdekoncentrowała polską dwójkę, która zaczęła gubić kolejne punkty. Moment rozprężenia był jednak krótki, a akcje w bloku Bryla oraz udane ataki Fijałka przywróciły na konto Polaków czteropunktową przewagę (9:5). Tym razem duet z naszego kraju nie pozwolił rywalom na wiele. Solidna gra Fijałka i Bryla w połączeniu z coraz większą nieporadnością Urugwajczyków zapewniła polskiej parze serię punktów. Po dwóch oczkach z zagrywki Fijałka i błędach rywali sytuacja była już niemal jasna (17:7). Choć w samej końcówce reprezentanci Polski nie ustrzegli się też pomyłek, to ich przewaga była niezagrożona. Tym bardziej, że Fijałek nadal straszył z pola zagrywki. Całe spotkanie zakończył natomiast autowy atak przeciwników.

We wtorek Grzegorza Fijałka i Michała Bryla czeka już dużo cięższa przeprawa. Ich rywalami będą Holendrzy Brouwer/Meeuwsen.

Fijałek/Bryl – Vieyto/Cairus (URU) 2:0
(27:25, 21:11)