Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Plażowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorek za nami

Plażowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorek za nami

fot. CEV

W Częstochowie i w Bielawie zakończyły się finały mistrzostw Polski juniorek i juniorów siatkówce plażowej. W turniejach finałowych zameldowało się po 16 duetów. Złote medale wywalczyły pary: Jundziłł/Gierczyńska oraz Michalak/Kruk.

W Częstochowie odbywał się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek. Pod Jasną Górą zameldowało się szesnaście par kobiecych, po dwa zespoły z województwa lubelskiego, lubuskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego oraz po jednym przedstawicielu ze Śląska, Mazowsza, Małopolski i Kujaw. Do półfinału awansowały: Monika Jagła/Natalia Ciesielska, Kornelia Matysik/Julia Sobczak, Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł oraz Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz. Jagła/Ciesielska pewnie pokonały 2:0 duet Matysiak/Sobczak, w pierwszej partii wygrywając do 16, w drugiej do 7. Bez starty seta swój półfinał wygrały także Jundziłł i Gierczyńska, które zwyciężyły dwukrotnie do 17.Emocji nie brakowało za to w meczach o medale, które zakończyły się tie-breakami. Patrycja Jundził wraz z Julią Gierczyńską pewnie wygrały pierwszą partię do 13. W drugim secie na przewagi zwyciężyły Monika Jagła i Natalia Ciesielska. W tie-breaku Jundził/Gierczyńska wygrały do 11.

W meczu o brąz zwycięzcę także wyłoniła dodatkowa partia, a w spotkaniu ewidentnie raz lepsza była jedna, a raz druga drużyna. W tie-breaku więcej chłodnej głowy zachowały jednak Zuzanna Herrmann i Klaudia Perowicz, które wygrały do 7. Ostatecznie duet wygrał mecz 2:1 (12:21, 21:14, 15:7).

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce: Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł

2. miejsce: Monika Jagła/Natalia Ciesielska

3. miejsce: Zuzanna Herrmann/Klaudia Perowicz

4. miejsce: Kornelia Matysik/Julia Sobczak

5. miejsce: Weronika Antczak/Klaudia Prządka

6. miejsce: Aleksandra Czyjak/Magdalena Orlicka

7. miejsce: Wiktoria Raba/Karolina Żołądek

8. miejsce: Katarzyna Bojko/Paulina Wiśniewska

miejsca 9-12: Alicja Cybulska/Aneta Matczak; Dominika Miazga/Dominika Wawerska; Weronika Krzysztofiak/Magdalena Lewińska; Alina Krawczyk/Anna Krawczyk

miejsca 13-16: Weronika Pyzik/Patrycja Wawerska; Monika Litoborska/Martyna Sobczak; Adrianna Domańska/Oliwia Laszczyk; Dominika Kołodziejczyk/Anna Tagowska


W Bielawie do rywalizacji przystąpiło szesnaście par męskich. Po dwa duety reprezentowały województwa dolnośląskie, śląskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie i łódzkie. Po jednym przedstawicielu w finałach miały natomiast województwa lubuskie, lubelskie, wielkopolskie, podkarpackie, zachodnio-pomorskie i pomorskie. Pary rywalizowały systemem brazylijskim, podwójnej eliminacji. Po zaciętych spotkaniach do półfinałów awansowali Mateusz Michalak/Miłosz Kruk, Jakub Kraut/Dawid Pawlun, Patryk Foltynowicz/Ernest Kaciczak i Wojciech Madej/Piotr Piwowarczyk. Po emocjonujących starciach do finału awansowali Michalak/Kruk i Kraut/Pawlun. Foltynowicz/Kaciczak i Madej/Piwowarczyk zagrali o brązowe medale.

Kibice mogli być zadowoleni z poziomu spotkań, które zdecydowały o podziale krążków. Finał ostatecznie wygrali Mateusz Michalak i Miłosz Kruk. W meczu o brąz lepsi byli Patryk Foltynowicz i Ernest Kaciczak. Po zakończeniu finału przyznano nagrody indywidualne. MVP mistrzostw Polski wybrano Dawida Pawluna. Debiutem turnieju okrzyknięto Jakuba Krauta, który wiekowo należy jeszcze do kadetów.

Klasyfikacja medalowa i nagrody indywidualne:

1. miejsce: Mateusz Michalak i Miłosz Kruk

2. miejsce: Dawid Pawlun i Jakub Kraut

3. miejsce: Patryk Foltynowicz i Ernest Kaciczak

4. miejsce: Wojciech Madej i Piotr Piwowarczyk

MVP MP: Dawid Pawlun

Najlepszy atakujący: Mateusz Michalak

Najlepiej broniący: Patryk Foltynowicz

Debiut turnieju: Jakub Kraut

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved